2020-03-02, Kuala Lumpur
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Światowa Federacja Badmintona (BWF) ogłosiła, że 55. Międzynarodowe Mistrzostwa Portugalii 2020, które miały rozpocząć się w Caldas da Rainha 5 marca nie odbędą się w zaplanowanym terminie. W turnieju tym miała wystartować Wiktoria Dąbczyńska.

Portugalska Federacja Badmintona (PBF) podjęła taką decyzję na podstawie opinii swoich władz ds. zdrowia, mając na uwadze dalsze obawy związane z epidemią COVID-19 (koronawirusa).

Ocena ryzyka przeprowadzona przez portugalskie władze ds. zdrowia doprowadziła do zalecenia  odwołania/przełożenia imprezy [...] [Jesteśmy] zobowiązani do zastosowania się do tego zalecenia, aby anulować turniej, oświadczyła PBF.

Nie podjęto żadnych konkretnych decyzji dotyczących najbliższej przyszłości turnieju poza tym, że nie odbędzie się on w tym tygodniu.

BWF akceptuje decyzję, która traktuje dobro zawodników, ich otoczenia, kibiców, działaczy i sędziów podczas turnieju jako główny priorytet.

Turniej w Portugalii (International Series) wchodzi w skład Badminton Europe Circuit i był w kalendarzu kwalifikacji olimpijskich.

BWF nadal monitoruje wszystkie oficjalne komunikaty nt. COVID-19 i jest świadoma, że może on mieć wpływ na HSBC BWF World Tour i inne uwzględnione przez BWF turnieje. Jednak w tym momencie BWF nie ma konkretnych planów ani nie podjęła żadnych decyzji o zmianie statusu innych wydarzeń.
 
COVID-19: ważne informacje dla społeczności badmintona.
 
Zob. też:
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj