2020-02-12, Ballarat
IO w Tokio w tle mistrzostw Oceanii
Znani w Częstochowie z niezbyt udanego występu na zeszłorocznym Polish Open Nowozelandczycy Oliver Leydon-Davis i Abhinav Manota (fot. 2.) zwyciężyli w grze podwójnej mężczyzn na zakończonych w środę indywidualnych mistrzostwach Oceanii w badmintonie. W finale pokonali australijski debel Matthew Chau, Sawan Serasinghe, który szczyci sie do dziś startem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Nowozelandczycy zdobyli cenne punkty w rankingu światowym, także te potrzebne dla zwiększenia szans na start w Tokio na IO.
Jestem bardzo szczęśliwy… nawet nie wiem, jak to wyrazić. Zwłaszcza, że pierwszy set był tak wyrównany. Grałem z nimi kilka razy w ciągu roku, więc miałem dobre wyobrażenie tego, co może się zdarzyć, na szczęście udało nam się dzisiaj wygrać — powiedział Oliver Leydon-Davis.

Jego partner, Abhinav Manota, zdobył, a dokładnie odzyskał po rocznej przerwie tytuł mistrzowski w singlu. W finale pokonał swojego młodszego kolegę z reprezentacji, aktualnego mistrza juniorów Oceanii Edwarda Laua. — Bardzo cieszę się z tego tytułu, ponieważ liczy się on do kwalifikacji olimpijskich. Przyjechałem do Ballaratu z pewnym planem i cieszę się, że zadziałał - komentował Abhinav Manota.

Jednak dwa tytuły zdobyła również Australijka Gronya Somerville. To właśnie ona i jej partnerka deblowa Setyana Mapasa (fot. 1. i 3.) były największymi gwiazdami mistrzostw, gdyż lokują się aktualnie na 26. miejscu rankingu światowego, a na liście Race to Tokyo są na pozycji "biorącej" (15.). W finale oczywiście wygrały z rywalkami z Nowej Zelandii. — To był dla nas świetny turniej. Starałyśmy się skupiać na każdym meczu i nie popełniać prostych błędów — zdradziła Gronya Somerville. Drugi tytuł zdobyła w mikście w parze z Simonem Wing Hangiem.

Wzruszona była singlistka Hsuan-Yu Wendy Chen (Australia), która dokonała wielkiego wyczynu, zdobywając tytuł po raz szósty z rzędu. W dodatku pokonała rywalkę w wyścigu do Tokio, Louisę Ma. — Była duża presja, którą starałam się przezwyciężyć. Wspaniale jest zdobyć swój szósty tytuł — wyznała Wendy Chen.     

Zob. album zdjęć z mistrzostw na FB Badzine Poland.

Wyniki finałów (12.02.2020)
Gra pojedyncza mężczyzn
Abhinav MANOTA (Nowa Zelandia, 1) — Edward LAU (Nowa Zelandia) 21:17 21:15 (0:36).
Gra pojedyncza kobiet
Hsuan-Yu Wendy CHEN (Australia, 1) — Louisa MA (Australia, 2) 21:15 21:11 (0:30).
Gra podwójna mężczyzn
Oliver LEYDON-DAVIS/ Abhinav MANOTA (Nowa Zelandia, 2) — Matthew CHAU/ Sawan SERASINGHE (Australia) 18:21 21:9 21:14 (0:53).
Gra podwójna kobiet
Setyana MAPASA/ Gronya SOMERVILLE (Australia, 1) — Sally FU/ Alyssa TAGLE (Nowa Zelandia, 2) 21:9 21:10 (0:24).
Gra mieszana
Simon Wing Hang LEUNG/ Gronya SOMERVILLE (Australia, 1) — Tran Hoang PHAM/ Sylvina KURNIAWAN (Australia) 21:12 21:8 (0:27).

Indywidualne mistrzostwa Oceanii w badmintonie. Victor Oceania Championships 2020.  11-14 lutego 2020. Ballarat (Australia), Wendouree, Ken Kay Badminton Stadium. Mistrzostwa kontynentalne. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BALLARAT BADMINTON (live)

jr, Badminton Oceania

© BadmintonZone.pl | zaloguj