2020-02-09, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SUKCES PODOPIECZNYCH

9.02.2010. Stołeczne wydanie "Gazety Wyborczej" (zob. wersję internetową) w notatce zatytułowanej "Informatycy z UW prawie najlepsi na świecie" poinformowało o zdobyciu jednego ze srebrnych medali przez reprezentację Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego na XXXIV Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym.

W zawodach, które odbywały się w Harbinie (Chiny), uczestniczyły 103 trzyosobowe zespoły z uczelni całego świata. Gazeta wymienia m.in. nazwiska czterech opiekunów nagrodzonego zespołu. Jednym z nich jest Jakub Radoszewski, doktorant na wspomnianym wydziale uczelni.

(...) Jakub trenuje od kilku lat (...), zajmuje wysokie lokaty jako reprezentant UW w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Województwa Mazowieckiego w Badmintonie. Ostatnio w zawodach w ramach tego cyklu zajął w grze podwójnej trzecie miejsce. Jego partner deblowy w tych turniejach, Jakub Pawlewicz (na fot. z lewej obok Jakuba Radoszewskiego) jest pracownikiem tego samego wydziału i wcześniej również był opiekunem zespołów studenckich zdobywających podobne laury. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", studenci wydziału MIM UW od lat wiodą prym w prestiżowych światowych rankingach.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj