2020-01-15, Dżakarta
Sensacyjna wygrana Dunki z najlepszą Chinką
Któż inny jak Line Højmark Kjaersfeldt (fot.) był predestynowany do wyeliminowania numeru jeden listy światowej, Chinki Chen Yu Fei, z turnieju Daihatsu Indonesia Masters (HSBC BWF World Tour Super 500. pula 400 tys. dol.) To Dunka była jedyną przeciwniczką Chinki, której udało się (stało się to w pierwszej rundzie) późniejszej zwyciężczyni urwać seta w ubiegłym tygodniu na Perodua Malaysia Masters.

Kjaersfeldt wykorzystała zmęczenie Chen i tym razem Chinka nie zdołała nawet wygrać seta w starciu z Dunką, tryumfującą po godzinie i 43 minutach w stosunku 21:18 21:14.

Nikogo nie zaskoczyło chyba zwycięstwo niedzielnego finalisty z Kuala Lumpur, Viktora Axelsena (Dania), nad Lin Danem (Chiny). Choć Axelsen mógł być podmęczony poprzednim, pracowitym tygodniem w stolicy Malezji. Duńczyk wygrał po ponad 1,5 godz. gry 21:12 21:14.

Jeśli wspominamy zeszłotygodniowy Masters w Malezji, to już w pierwszej rundzie w Dżakarcie mieliśmy powtórkę finału w deblu mężczyzn. Rewanż nie udał się Chińczykom, deblowi Li Jun Hui, Liu Yu Chen. Przegrali nawet szybciej (37 min) niż w Kuala Lumpur z wytrawnymi rywalami w osobach Koreańczyków — Kim Gi Junga i Lee Yong Daego: 19:21 12:21.

W innym rewanżu za Kuala Lumpur stało się inaczej, bo Japonki Yuki Fukushima i Sayaka Hirota odgryzły się niżej notowanym Chinkom, Li Wen Mei i Zheng Yu za niespodziewaną porażkę w Malezji. Chinki potem wygrały cały turniej, ale teraz — analogicznie jak ich koleżanka Chen Yu Fei — odpadły już w pierwszej rundzie.

Obrońcy tytułu w Indonesia Masters w deblu męskim, Marcus Fernaldi Gideon i Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indonezja) męczyli się ponad godzinę przed własną publicznością z brązowymi medalistami igrzysk w Rio, ale notowanymi obecnie o 19 pozycji rankingowych niżej od nich, Marcusem Ellisem i Chrisem Langridgem. Faworyci musieli po drodze obronić dwia setbole, by wygrać z Anglikami 21:12 19:21 26:24.

Sensacją była porażka wicelidera listy światowej, Tajwańczyka Chou Tien Chena, z numerem 23 tejże listy, Hongkończykiem Lee Cheuk Yiu 12:21 17:21.

Bez powodzenia wystąpiła — w parze z Alexandrą Bøje — znana z efemerycznych występów w polskiej ekstraklasie w barwach SKB Litpol-Malow Suwałki Mette Poulsen. Dunki przegrały z szóstą parą świata, Lee So Hee, Shin Seung Chan (Korea) 13:21 18:21.   

Masters Indonezji w badmintonie. DAIHATSU Indonesia Masters 2020. 14-19 stycznia 2020. Dżakarta (Indonezja). Istora Senayan. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 400 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj