2019-10-28
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SZYBKI TAN

28.10.2009. Niespełna miesiąc minął od czasu, kiedy donosiliśmy, że lotka po raz pierwszy została odbita z prędkością 414 km/h (zob. BOLID WYSIADA PRZY BADMINTONIE), a już padł kolejny rekord.
Lotka zasmeczowana przez Malezyjczyka Tan Boon Heonga przemierzyła przestrzeń z prędkością 421 km/h. I tym razem współautorką sukcesu była rakieta Yonex ArcSaber Z-Slash. Nowy rekord padł podczas zakończonych w minionym miesiącu zawodów Japan Open, jednak firma Yonex nie zdecydowała się wówczas na podanie do wiadomości publicznej tej informacji. W Tokio nowy model rakiety testowali przed radarem do mierzenia prędkości, oprócz Tan Boon Heonga, również Markis Kido, Nova Widianto i Koo Kien Keat. Żadnemu z nich nie udało się jednak odbić lotki tak dynamicznie, jak Malezyjczykowi.

Tan Boon Heong skomentował ujawnienie tej sensacyjnej wiadomości nad wyraz spokojnie: To naprawdę motywujące dowiedzieć się, że ustanowiłem tak wyjątkowy rekord. Wiele pracowałem nad poprawą swoich smeczów i teraz okazało się, że to popłaca. Jednak to niewystarczające, aby być dobrym badmintonistą.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj