2019-10-04, Sofia
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POLACY ZAMIESZALI W BUŁGARII

4.10.2009. Fantastycznie poradziła sobie w zakończonym w niedzielę turnieju Bulgarian International para Adam Cwalina / Małgorzata Kurdelska (fot.).
Polacy w drodze do finału oddali tylko jeden set, a w 1/2 pokonali na luzie rozstawioną z nr. 1. parę Baptiste Careme / Laura Choinet. jednak w finale rozpędzony niczym lokomotywa duet trafił na Roberta Mateusiaka oraz Nadię Kostiuczyk i... musiał się zatrzymać. Starsi i bardziej doświadczeni koledzy okazali się bezlitośni dla Cwaliny i Kurdelskiej, którzy z mniejszym bądź większym powodzeniem odpierali wściekłe ataki w pierwszym secie, ale w drugim duch walki zdawał się ich zupełnie opuścić.

Gospodarze z zadowoleniem patrzyli zapewne na finałowy pojedynek dwóch swoich zawodniczek — Petii Nedełczewej oraz Lindy Zecziri. Rozstawiona z nr. 1. krągła badmintonistka wdeptała w kort swoją przeciwniczkę w pierwszym secie i byłaby zapewne z chęcią zrobiła to samo w drugim, jednak ze względu na kontuzję Zecziri mecz przerwano. Poszkodowana zawodniczka żaliła się po spotkaniu: - Dziś nie dałam po prostu rady. Byłam zbyt zmęczona, w dodatku doznałam urazu stawu biodrowego. Miałam zbyt mało czasu, aby wypocząć po półfinale. Wciąż jednak jestem bardzo zadowolona z mojego występu w tym turnieju.

Nedełczewa usatysfakcjonowała miejscową publikę, zdobywając jeszcze złoto w deblu, w parze z Anastazją Russkich. Nowo powstały duet nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem rozstawionej z nr. 1. pary Nicole Grether / Charmaine Reid.

W grach pojedynczych i podwójnych mężczyzn złoto zdobyli Duńczycy — Rune Ulsing oraz Kasper Faust Henriksen / Anders Kristiansen. Ten pierwszy niespodziewanie pokonał rozstawionego z nr. 8. Kierana Merrileesa. Jeszcze większe zdumienie budziła wygrana Skandynawów, którzy w dwóch błyskawicznych setach pokonali faworytów turnieju — Rosjan Władimira Iwanowa i Iwana Sozonowa.

Wyniki finałów (4.10.2009)
Gra pojedyncza mężczyzn
Rune Ulsing (Dania) — Kieran Merrilees (*8, Szkocja) 21:10 20:22 21:5 (0:35)
Gra pojedyncza kobiet
Petia Nedełczewa (*1, Bułgaria) — Linda Zecziri (*4, Bułgaria) 21:4 19:8 (skrecz)
Gra podwójna mężczyzn
Kasper Faust Henriksen / Anders Kristiansen (*4, Dania) — Władimir Iwanow / Iwan Sozonow (*1, Rosja) 21:11 21:11 (0:20)
Gra podwójna kobiet
Petia Nedelczewa / Anastazja Russkich (Bułgaria / Rosja) — Nicole Grether / Charmaine Reid (*1, Niemcy / Kanada) 21:11 21:18 (0:40)
Gra mieszana
Robert Mateusiak / Nadia Kostiuczyk (*3) — Adam Cwalina / Małgorzata Kurdelska 21:18 21:9 (0:27)

Międzynarodowe mistrzostwa Bułgarii w badmintonie. Bulgarian International Championships 2009, 1-4 października 2009, Sofia (Bułgaria). Turniej z cyklu International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Zobacz również wyniki na stronie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj