2019-10-04, Kazań
Ciężko zapracowany finał Indonezji i Chin
Radość Indonezyjczyka Bobby'ego Setiabudiego (fot.) ze zwycięstwa nad Tajlandczykiem Kunlavutem Vitidsarnem na mistrzostwach świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie (Puchar Suhandinaty).
Vitidsarna mieliśmy okazję oglądać w tym roku na otwartych mistrzostwach Polski w Częstochowie (Yonex Polish Open), gdzie zwyciężył. Teraz w Kazaniu był faworytem w pojedynku z Indonezyjczykiem (459. BWF), z którym miał bilans 2:0.W pierwszym secie Tajlandczyk, tegoroczny mistrz Azji juniorów w singlu, zdeklasował rywala 21:6, ale w drugim Indonezyjczyk finiszował skuteczniej (22:20) i powtórzyło się to w trzecim (21:16 dla Setiabudiego). Wynik singla zaważył na całym meczu, bo rozstawiona z numerem jeden Indonezja wygrała z Tajlandią 3:2, a Vitidsarn nie pomógł również w rozgrywanym przy stanie 2:2 mikście wygranym łatwo przez Indonezję.

Zwycięstwo w obu półfinałach wisiało na włosku. Indonezja wygrała głównie dzięki sensacyjnemu zwycięstwu Setiabudiego nad mistrzem Azji juniorów. Drugi półfinał był jeszcze bardziej zacięty. Japonia miała trzy lotki meczowe przeciwko Chinom, kiedy w trzecim secie debla żeńskiego Rui Hirokami i Mizuki Otake prowadziły minimalnie w końcówce przeciwko Li Yi Jing i Tan Ning. Podwójnie meczowe, bo w całym spotkaniu Japonia prowadziła z Chinami 2:1 po wygraniu obu singli. Jednak Chinki wygrały 25:23, a przy stanie 2:2 mikst chiński wygrał w trzech setach, dając swojej drużynie awans do finału, w którym przeciwnikiem będzie Indonezja.

Piąte miejsce zajął Hongkong po zwycięstwie 3:1 nad Danią (szóste miejsce), a siódme zajęła Korea po wygranej 3:2 z Francją (ósme miejsce). W piątek zakończono rywalizację o dalsze miejsca, do 43. Do rozegrania pozostał tylko wspomniany finał, Indonezja — Chiny.

Wyniki półfinałów — play-off o m. 1-4 (4.10.2019)
Chiny — Japonia 3:2
Indonezja — Tajlandia 3:2

Wyniki play-off o m. 5-8 (4.10.2019)

Korea — Francja 3:2
Hongkong — Dania 3:1

Zob. także:
Dania wygrała z Koreą na DMŚ juniorów
Gra idzie o Puchar Suhandinaty.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie (Puchar Suhandinaty). BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2019. 30 września -5 października 2019. Kazań (Rosja). Gymnastics Centre. Zawody kategorii BWF: Grade 1 - Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj