2019-10-02, Kazań
Gra idzie o Puchar Suhandinaty
Amalie Schulz (fot.) była podporą zespołu Danii w spotkaniu decydującym o zwycięstwie w grupie eliminacyjnej mistrzostw świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie (Puchar Suhandinaty). Schulz wygrała singla oraz debla w parze z drugą kluczową zawodniczką, Christine Busch. Ta ostatnia punktowała także w mikście z Rasmusem Espersenem.
Dzięki temu Duńczycy pokonali 3:2 groźną ekipę Tajpeju i awansowali z pierwszego miejsca do najlepszej ósemki czempionatu. A na poprzednich mistrzostwach Dania przegrała z Tajpejem w meczu o siódme miejsce. W ćwierćfinale Danię czeka niezwykle trudny mecz z obrońcami tytułu (Chińczycy).

Do ósemki awansowała także Francja, pokonując 3:2 rozstawioną drużynę Anglii. W 1/4 finału Trójkolorowi zagrają z Tajlandią. Niespodzianką było ponadto wyeliminowanie z walki o miejsca 1-8 Malezji. Ograł ją zespół Hongkongu, przy okazji spychając na dalsze miejsce gospodarzy, czyli Rosję. W ćwierćfinałach znalazły się także drużyny Indonezji (rozstawiona z numerem jeden), Korei (3/4) i Japonii (9/16).

Zestawienie par ćwierćłfinałowych (3.10.2019)
Chiny — Dania
Indonezja — Hongkong
Tajlandia — Francja
Japonia — Korea


Reprezentacja Polski nie startuje.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie (Puchar Suhandinaty). BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2019. 30 września -5 października 2019. Kazań (Rosja). Gymnastics Centre. Zawody kategorii BWF: Grade 1 - Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj