2019-08-18, Bazylea
Zagrają wolną lotką
Poniedziałkowe rozpoczęcie indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie poprzedziła niedzielna konferencja prasowa z udziałem czołowych zawodników oraz VIP-ów. Japończyk Kento Momota zauważył, że w przeciwieństwie do ubiegłorocznego czempionatu tym razem został rozstawiony z numerem jeden. Rozstawiony z numerem dwa Tajwańczyk Chou Tien Chou liczy, że jego niedawne tryumfy w World Tour przełożą się na dobrą dyspozycję w Bazylei. Duńczyk Anders Antonsen liczy na zdobycie medalu.
Dobrej myśli jest najlepsza badmintonistka gospodarzy Sabrina Jaquet (na fot. z prawej obok Chinki Chen Yufei - w środku — i Japonki Nozomi Okuhary), której zawsze dobrze się gra w hali Świętego Jakuba, ponieważ lotka lata tam wolniej.

W poniedziałek zagrają wszyscy, nieliczni zresztą reprezentanci Polski. Nie wcześniej niż o 10 na korcie telewizyjnym numer dwa mikst Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska zmierzy się z wietnamską parą Do Tuan Duc, Pham Nhu Thao. Nie wcześniej niż o 19 na korcie numer trzy wystąpi Michał Rogalski przeciwko Chorwatowi Zvonimirowi Durkinjakowi.

Większa liczba Biało-Czerwonych wystąpi na rozpoczynających się we wtorek równolegle w Bazylei mistrzostwach świata w parabadmintonie.

Zob. także:
Szwajcaria w przeddzień MŚ, czyli od... Federera do Jaquet
Nieliczni Biało-Czerwoni wystartują w Bazylei
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Bangkok, Bazylea, Nankin i Nanning obdarzone zaufaniem BWF

25. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF Badminton World Championships. 19-25 sierpnia 2019. Bazylea (Szwajcaria). St. Jakobshalle. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Facebook wydarzenia.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj