2019-08-10, Hajdarabad
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BAO ZAWODZI

10.08.2009. Już po rozegraniu pierwszych meczów mistrzostw świata wybuchła niesłychana sensacja.
Rozstawiony z numerem 11. Bao Chunlai został rozjechany w dwóch setach (21:18 21:14) przez nieobliczalnego Azjatę grającego w barwach Holandii — Dicky'ego Palyamę (fot.)! Co prawda temu charakterystycznemu, dzięki wysokiemu wzrostowi, zawodnikowi zdarzało się rozczarowywać swoich fanów na kluczowych imprezach badmintonowych, takich jak IO, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że tym razem sprzeda tak łatwo skórę. Uradowany Palyama zwierzał się po meczu dziennikarzom: - Nie czułem żadnej presji, więc grałem na luzie. Wiem, że Bao to trudny przeciwnik, ale trener powiedział, żebym zachował zimną krew. Wiedziałem, ze będę miał szansę na zwycięstwo, jeśli szybko obejmę prowadzenie w drugim secie.

Tymczasem Bao Chunlai przyznał, że to nie był jego najlepszy dzień: Myślę, że nie byłem dziś w szczytowej formie. Nie mogłem znaleźć własnego rytmu.

Tegoroczne mistrzostwa świata zaczęły się spektakularnie, zanim jeszcze... się zaczęły. Przed rozegraniem pierwszego meczu z turnieju wycofała się cała reprezentacja Anglii, co z pewnością przyczyniło się do nagłośnienia medialnego badmintona — wiadomość tę podawały różnorakie agencje informacyjne, od azjatyckich, po europejskie.

Ponadto spotkanie wyjątkowo obfituje w walkowery — oprócz Wyspiarzy mecz bez gry oddali również: Petr Koukal (Czechy), Stefan Wojcikiewicz (Kanada), Bobby Milroy (Kanada), Nanna Brosolat Jensen (Dania), Anna Rice (Kanada), Olga Konon (Polska), Jorrit de Ruiter / Jurgen Wouters (Holandia), Władimir Metodiew / Krasimir Jankow (Bułgaria), Sandra Marinello / Birgit Overzier (Niemcy), Waleria Sorokina / Nina Wisłowa (14*, Rosja), Ales Murn / Spela Silvester (Słowacja), Jorrit De Ruiter / Ilse Vaessen (Holandia), Witalij Durkin / Nina Wisłowa (Rosja), Songphon Anugritayawon / Kunchala Voravichitchaikul (13*, Tajlandia). W sumie 22 walkowery w pierwszym dniu mistrzostw dorównujących rangą IO! Do rachunku należy dodać jeszcze mecze, które w ogóle się nie odbyły, z udziałem par: Rachel Hindley (Nowa Zelandia), Charmaine Reid (Kanada), Duanganong Aroonkesorn / Kunchala Voravichitchaikul (Tajlandia), Maja Dobrewa / Atanaska Spasowa (Bułgaria), Spela Silvester / Maja Tvrdy (Słowacja), Rachel Van Cutsen / Paulien van Dooremalen (Holandia). Prawdziwy pogrom, jakiego jeszcze na tego typu imprezie nie było.

Yonex — Sunrise BWF Mistrzostwa świata w badmintonie 2009, Hajdarabad (Indie), 10-16 sierpnia 2009. Turniej z cyklu: BWF Event. Zobacz również wyniki na stronie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj