2019-08-06, Kędzierzyn
Franek wzbudził podziw w Kędzierzynie-Koźlu
Przez ostatnie 10 dni lipca gościł w Kędzierzynie-Koźlu François Nalborczyk, reprezentant Francji w parabadmintonie. To ubiegłoroczny mistrz Francji w klasie WH2.

Franek — bo tak lubi, jak się do niego zwraca — trenował wspólnie z Denisem Grzesiukiem i innymi zawodnikami MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Zawodnik z Francji ma polskie korzenie (rodzice pochodzili z Polski) i dzięki temu łatwo komunikował się z każdym w trakcie zajęć.

Dla naszych zawodników widok badmintonisty na wózku nie jest niczym nowym, bo w klubie mają koleżankę tak grającą, ale za to rywalizacja z Frankiem była już dla nich sporym zaskoczeniem. Duże umiejętności wzbudzały podziw. Franek przyjechał do Polski kibicować i wspierać swoich klubowych kolegów, którzy na czele z mistrzem Europy występują w Mistrzostwach Świata Seniorów w Katowicach, ale także jako zawodnik na wózku wystąpi w turnieju seniorów w ramach Narodowych Dni Badmintona. Spróbuje swoich sił w deblu 55.

Franek zakończył już ze względu na wiek rywalizację w międzynarodowych turniejach, ale w narodowych mistrzostwach u siebie we Francji jest nadal trudnym do ogrania przeciwnikiem.

Fot. 1. Od lewej: Tomasz Zioło, François Nalborczyk i Denis Grzesiuk.
Fot. 2. François Nalborczyk
Fot. 3. Trening z udziałem François Nalborczyka

Fot. © Tomasz Zioło (live)

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj