2019-07-05, Calgary
Faworytka gospodarzy rozbita przez 17-latkę
Doping kibiców (fot.) nie uratował Michelle Li (Kanada) przed porażką w ćwierćfinale otwartych mistrzostw Kanady (2019 Yonex Canada Open) z 17-letnią Koreanką An Se Young. W trzecim secie rewelacyjna Koreanka podkręciła tempo i ograła rozstawioną z numerem jeden gwiazdę gospodarzy (14. BWF) 21:3. W ćwierćfinale odpadli także pozostali — już nieliczni — reprezentanci Kanady.

Zwycięstwo An Se Young — choć rozczarowało miejscową publiczność — nie stanowiło dużej sensacji, bo koreańska nastolatka ogrywała już gwiazdy większego kalibru, w tym numer jeden listy światowej (co prawda w gorszej dyspozycji zdrowotnej). Ale doszło do kilku niespodzianek. Koleżanka klubowa Przemka Wachy we Francji, Niemka Fabienne Deprez wygrała w ćwierćfinale ze znacznie wyżej notowaną Tajlandką Porntip Buranaprasertsuk.

Deprez grała w tym roku także na Polish Open w Częstochowie, gdzie szybko trafiła na późniejszą tryumfatorkę, Wei Yaxin (Chiny). W Calgary niespodziankę sprawił w ćwierćfinale młody Chińczyk Li Shifeng, także znany w Polsce z występu w Częstochowie, gdzie w pierwszej rundzie, jako kwalifikant, wyeliminował rozstawionego z numerem cztery Francuza Thomasa Rouxela. W Kanadzie Li (mający na koncie wielkie sukcesy juniorskie) awansował do półfinału kosztem Sourabha Vermy z Indii (46. BWF).

Świetnie sobie radzą wicemistrzowie Polish Open 2019 w grze mieszanej, Thom Gicquel/ Delphine Delrue (Francja). Brązowi medaliści niedawnych Igrzysk Europejskich zagrzodzili drogę do półfinału silnej parze duńskiej, Mathias Christiansen/ Alexandra Boje.
 
Tegoroczni tryumfatorzy z Częstochowy, Ben Lane i Jessica Pugh przegrali w ćwierćfinale z chińskimi juniorami, Guo Xin Wa/ Zhang Shu Xian (Chiny). Ekspertów mogła bardziej zaskoczyć porażka mistrzów świata z 2014 roku w deblu mężczyzn, Ko Sung Hyuna i Shin Baek Cheola z japońskim duetem, Keiichiro Matsui/ Yoshinori Takeuchi.

Zob też Co ciekawego w Kanadzie?

Otwarte mistrzostwa Kanady w badmintonie. 2019 Yonex Canada Open. 2-7 lipca 2019. Calgary (Kanada). Markin MacPhail Centre. Kategoria: BWF Tour Super 100. Pula nagród: 65 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsofware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj