2019-07-03, Junglinster
Śmiłowski - przy wsparciu Dunki - pokazał klasę w Luksemburgu
Paweł Śmiłowski miał w środę okazję grać przeciwko rywalom ze światowej czołówki. Rewelacyjnie spisał się w parze z Dunką Isabellą Nielsen (fot.), pokonując doświadczony mikst rosyjski, Jewgienij Driomin/ Jewgienia Dimowa (39. BWF) 21:14 22:20.
W deblu — przy wsparciu Mołdawianina Cristiana Savina — zmierzył się z 19. deblem świata, Władimirem Iwanowem i Iwanem Sozonowem, przegrywając 16:21 14:21.

Mecze te rozgrywano na Klubowych Mistrzostwach Europy, gdzie Paweł Śmiłowski jest podporą drużyny mistrza Czech, BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Zespół Pawła przegrał 1:4 z faworytem grupy eliminacyjnej, rosyjskim Primoriem Władywostok, które jest obrońcą tytułu i głównym kandydatem do zwycięstwa w mistrzostwach. Jedyny punkt był właśnie udziałem Śmiłowskiego w mikście.

Pomimo porażki z Rosjanami mistrzowie Czech awansują do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie, gdyż we wtorek pokonali ACD Che Lagoense (Portugalia) 4:1, a Śmiłowski wygrał obie gry podwójne.

Polska nie jest reprezentowana w tych mistrzostwach przez żadną drużynę, ale rok temu w Białymstoku grały aż dwie: SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubal Białystok (zob. Daleki Wschód wygrał po raz 7. w Europie). Oprócz Śmiłowskiego w turnieju gra jeszcze jeden Polak, Robert Mateusiak, który w środę miał spacerek przeciwko deblowi gospodarzy, a jego zespół, mistrzowie Francji, BC Chambly Oise, rozgromił Badminton Jonglënster 5:0.

Klubowe mistrzostwa Europy w badmintonie. 2019 European Club Championships (ECC 2019). 2-6 czerwca 2019. Junglinster. Centre Polyvalent GASTON STEIN. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj