2019-06-27, Mińsk
Rogalski przycisnął Leverdeza, ale odpadł
Michał Rogalski zakończył trzysetówką z Francuzem Brice'em Leverdezem (fot.) występy naszych reprezentantów na Igrzyskach Europejskich w Mińsku na Białorusi. Do ćwierćfinału awansował badmintonista francuski, wygrywając 21:16 16:21 21:16.
Rogalski (101. BWF) miał wcześniej okazję grać raz z Leverdezem (przegrał). Brice (33. BWF) wprawdzie ma na rozkładzie graczy z najwyższej półki (jak Chen Long, Lee Chong Wei, Chou Tien Chen), ale często obniża loty jak w 2016 roku na Polish Open w Warszawie, gdzie — będąc rozstawiony z numerem jeden — odpadł już w pierwszej rundzie (fot.) z dużo niżej notowanym rywalem. Tym razem najlepszy singlista francuski wybronił pozycję faworyta w starciu z Biało-Czerwonym.

Pomimo dobrej postawy Michała Rogalskiego występ Polaków w Mińsku trudno uznać za udany. Cztery lata temu, na poprzednich igrzyskach (w Baku), Biało-Czerwoni osiągnęli dwa ćwierćfinały. Tym razem nikt spośród nich nie dotarł do tej fazy turnieju.

Zob. też:
Holendrzy zastopowali polski mikst na igrzyskach.
Rogalski awansuje z drugiego miejsca w grupie.
Kolejna wygrana Rogalskiego w Mińsku.
Rogalski dobrze zaczął igrzyska.
Ślubowanie badmintonistów.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki na stronie igrzysk.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj