2019-06-27, Mińsk
Holendrzy zastopowali polski mikst na igrzyskach
Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska byli bliscy zwycięstwa nad holenderskim mikstem Robin Tabeling/ Selena Piek (fot.) w swoim ostatnim spotkaniu grupowym na Igrzyskach Europejskich. Niestety w trzecim secie Polacy nie wykorzystali paru lotek meczowych.

Mecz Biało-Czerwonych nie przyniósł jednak spodziewanych emocji, gdyż pierwszego seta wygrała para holenderska, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w grupie i odbierając naszemu mikstowi szansę na awans z pierwszego lub drugiego miejsca. Para Tabeling/Piek (43. BWF) nie była rozstawiona i nie zajmuje o wiele wyższej pozycji w rankingu światowym niż Świerczyńska i Śmiłowski (63. BWF), ale potrafi sobie radzić w kluczowych momentach. Na mistrzostwach świata drużyn mieszanych (Puchar Sudirmana 2019) ograła w decydującym meczu Isabel Herttrich i Marvina Seidla, co dało Holandii prymat w grupie 2 kosztem Niemców. Teraz w Mińsku Holendrzy znowu pokonali — i to gładko — Herttrich, grającą tym razem z Markiem Lamsfussem. Dzięki temu i wskutek porażki Polaków z Niemcami Holendrom spokojnie wystarczało nawet wygranie jednego seta w dzisiejszym meczu do awansu z pierwszej lokaty.

W fazie pucharowej igrzysk spośród naszych reprezentantów wystąpi tylko Michał Rogalski, który zmierzy się z bardzo silnym, ale chimerycznym Francuzem Brice'em Leverdezem.

Wynik Polaków w meczu grupowym (27.06.2019)  
Robin Tabeling/ Selena Piek (Holandia, ) - Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska 21:12 14:21 22:20.       

Zob. też:
Rogalski awansuje z drugiego miejsca w grupie.
Kolejna wygrana Rogalskiego w Mińsku.
Rogalski dobrze zaczął igrzyska.
Ślubowanie badmintonistów.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki na stronie igrzysk.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj