2019-06-25, Mińsk
Kolejna wygrana Rogalskiego w Mińsku
Michał Rogalski (fot.) zapewnił sobie awans z grupy eliminacyjnej do 1/8 finału turnieju badmintona na Igrzyskach Europejskich. Pokonał w swoim drugim występie Portugalczyka Bernardo Atilano (135. BWF) 21:18 21:19.
O pierwsze miejsce w grupie C Rogalski zagra z rozstawionym z numerem trzy Markiem Caljouwem (Holandia).

We wtorek wygrał także biało-czerwony mikst, Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska. Polacy pokonali najsłabszą w grupie, rodzinną parę z Izraela (matka z synem), Svetlana Zilberman/ Misha Zilberman. Dzięki temu nasz mikst zachował jeszcze szanse na awans do ćwierćfinału, ale w obecnym układzie tabeli nawet wygrana w ostatnim spotkaniu, z holenderskim mikstem Robin Tabeling/ Selena Piek, nie daje pełnej gwarancji wyjścia z grupy.

W najgorszej sytuacji są debliści, Miłosz Bochat i Adam Cwalina. W swoim drugim meczu grupowym ponieśli porażkę z holenderskim deblem Jelle Maas/ Robin Tabeling. Tak jak w pierwszym spotkaniu, z Duńczykami, wygrali pierwszego seta, ale potem do głosu doszli definitywnie rywale. Cwalina i Bochat zagrają o trzecie miejsce w grupie ze słabymi Włochami, a awans byłby jeszcze możliwy tylko w wyjątkowym przypadku losowym (rezygnacja z gry któregoś z wyżej klasyfikowanych w grupie rywali).

Wyniki Polaków w meczach grupowych (25.06.2019) 
Michał Rogalski — Bernardo Atilano (Portugalia) 21:18 21:19, Jelle Maas/ Robin Tabeling — Miłosz Bochat/ Adam Cwalina 18:21 21:19 21:13,  Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska — Misha Zilberman/ Svetlana Zilberman (Izrael) 21:16 21:15.         

Zob. też:
Rogalski dobrze zaczął igrzyska.
Ślubowanie badmintonistów.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki na stronie igrzysk.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj