2019-06-20, Warszawa
Ślubowanie badmintonistów
W czwartek o godzinie 16 w Centrum Olimpijskim w Warszawie uroczyste przyrzeczenie na Igrzyska Europejskie 2019 składali w obecności Hanny Wawrowskiej, przewodniczącej Klubu Fair Play, i Mieczysława Nowickiego, wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przedstawiciele lekkoatletyki, skoków na trampolinie i
badmintona.

Skład reprezentacji Polski w badmintonie jest następujący:

Michał Rogalski i Paweł Śmiłowski — UKS Hubal Białystok, Adam Cwalina i Miłosz Bochat - ABRM Warszawa, Magdalena Świerczyńska — UKS Baranowo, Kim Young Man i Robert Mateusiak — trenerzy, Jakub Mikołajczak — lekarz i Lech Szargiej — kierownik.


21 czerwca 2019 roku w Mińsku (Białoruś) rozpoczną się drugie (dopiero) Igrzyska Europejskie (na innych kontynentach tego typu impreza ma dłuższe tradycje). W 15 dyscyplinach wystąpi ponad 4000 sportowców z 50 reprezentacji, w tym 151 Polaków.
Rozdanych zostanie 200 kompletów medali. W ośmiu dyscyplinach sportowcy będą walczyć o kwalifikacje do IO w Tokio, w tym także badmintoniści. Z 12 obiektów przeznaczonych dla uczestników 11 to obiekty istniejące wcześniej. Od podstaw wybudowano kompleks boisk do siatkówki plażowej. Przed czterema laty w Baku Polacy zdobyli łącznie dwa medale złote, osiem srebrnych i 10 brązowych. Reprezentacja Polski w badmintonie zakończyła wówczas udział na miejscach 5-8 w deblu mężczyzn i mikście oraz dalszych pozycjach w pozostałych grach

Zob. album zdjęć ze ślubowania na FB Badzine Poland.

Zob. też Medale rozdane w Baku.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Adam Roszkowski — mat. prasowe (live)

mat. prasowe, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj