2019-05-06
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
CZEMPION BUNDESLIGI PODKUPUJE NASZĄ ZAWODNICZKĘ

6.05.2009. Olga Konon (fot.) zasili od nowego sezonu szeregi najlepszego zespołu Bundesligi — 1. BC Bischmisheim. Konon typowana jest tam na następczynię Xu Huaiwen, która zawiesiła karierę zawodniczą i postanowiła wyjechać ze swoim mężem do Stanów Zjednoczonych.
Jeden z managerów klubu, Frank Liedke, ocenia potencjał Polki: Xu Huaiwen jest nie do zastąpienia, możemy tylko próbować ukształtować zawodniczkę o zbliżonych umiejętnościach. W osobie Olgi Konon znaleźliśmy jej godną następczynię. Huaiwen to wyjątkowy, niezwykle sympatyczny człowiek. Przed Konon stoi duże wyzwanie.

W ocenie Niemców pochodząca z Białorusi badmintonistka jest świetnie wyszkoloną w kuźni talentów BWF w Saarbrücken, jedną z najbardziej utalentowanych singlistek w Europie, która kilkakrotnie zabłysnęła już na mistrzostwach juniorów Starego Kontynentu. Jednocześnie nasi zachodni sąsiedzi nie mogą sobie podarować, że Konon dołączyła do polskiej kadry, poddając w wątpliwość jej polskie korzenie, które miała zapewnić zawodniczce pochodząca z Polski babcia. Konon grała przez ostatnie cztery lata dla pierwszoligowego zespołu BV Gifhorn.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj