2019-05-07, Warszawa-Bemowo
Studenci powalczą o medale w stolicy
Przed nami ostatni turniej Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w tym sezonie. Będą nim finały indywidualne w sobotę 11 maja, w których lista uczestników jest limitowana, a termin zgłoszeń (elektronicznie przez kluby uczelniane AZS) upływa dziś (wtorek).
Pierwszeństwo mają najlepsi po dwóch rzutach eliminacyjnych. Miejscem zawodów będzie hala Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przy ul. Kartezjusza 1.

Zob. komunikat zawodów.

Początek gier w sobotę o godz. 10.

Stawką turnieju finałowego będą medale (uwaga: tak jak na igrzyskach olimpijskich rozgrywa się mecze o trzecie miejsce).

Nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy uzyskali prawo gry z listy zasadniczej, są oznaczone w pliku kolorem zielonym. Można także zgłaszać — jako rezerwowych — zawodników wymienionych tam (czyli klasyfikowanych w bieżącym sezonie w danej grze, do której będą zgłoszeni na finały), a będących poza listą oznaczoną na zielono. Prawo gry uzyskają w razie niezapisania do startu odpowiedniej liczby wyżej sklasyfikowanych.

W pierwszym eliminacyjnym turnieju singlowym i deblowym tej edycji mistrzostw (17.11.2018) zwyciężyli: Szymon Malik (AWF), Jolanta Chodkowska (WAT), Kamil Nasiłowski/ Paweł Szugajew (Politechnika Warszawska) oraz Anna Dębska/ Adrianna Tataj (UW).

W drugim eliminacyjnym turnieju singlowym i deblowym tej edycji mistrzostw (23.02.2019) zwyciężyli: Maciej Królak (WAT), Jolanta Chodkowska (WAT), Krzysztof Piwowarski i Maciej Stanisławczyk (WAT) oraz Magdalena Kamień i Aleksandra Sztabkowska (wszyscy — WAT). 

Osobno rozegrano turniej mikstowy (6.04.2018), w którym zwyciężyli Maciej Królak i Jolanta Chodkowska (Uniwersytet Warszawski). Na tym zakończyła się rywalizacja w grach mieszanych.

Drużynowo w tym sezonie w klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła WAT przed Akademią Finansów i Biznesu Vistula i Politechniką Warszawską (dalsze miejsca: 4. SGGW, 5. Uniwersytet Warszawski, 6. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 7. Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku, 8. Akademia Wychowania Fizycznego, 9. Szkoła Główna Handlowa). W rywalizacji kobiet — WAT przed SGGW i Uniwersytetem Warszawskim (dalej kolejno: 4. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 5. Vistula, 6. PW, 7. Filia PW w Płocku, 8. SGH).

W tym sezonie wystartowało łącznie 71 zawodników i 49 zawodniczek (120 osób) z dziewięciu uczelni Mazowsza. Uprawnieni do gry są studenci i pracownicy szkół wyższych spełniający kryteria określone w regulaminie.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają: m.st. Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, województwo mazowieckie oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Zob. też:
Kolejny sukces WAT.
Miksistki i miksiści na starcie.
Totalne zwycięstwo WAT w finałach na Bemowie.
Sobota na warszawskim Bemowie.
Czy SGGW i WAT utrzymają prowadzenie?
Studenckie rakietki w stolicy.
21. sezon studentów Mazowsza.

XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie.
Finał indywidualny  (turniej w grach pojedynczych i podwójnych kobiet i mężczyzn), 11 maja 2019 r., hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj