2019-05-05, Oreokastro
Złoty debel w Grecji
Niedzielne rozgrywki w greckim Oreokastro obejmowały zarówno półfinały, jak też finałowe rozstrzygnięcia. Polacy zdobyli jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy medal. 

Z czterech polskich par, które awansowały do półfinałów Hellas International, aż trzy doszły do finałów. Mistrzostwo Grecji zdobyli debliści Miłosz Bochat/ Paweł Śmiłowski (fot.), wygrywając ciężki trzysetowy półfinał przeciwko Turkom Mehmet Capar/ Emre Sonmez, a następnie w finale, również w trzech setach, ogrywając Anglików Zacha Russa i Stevena Stallwooda.

W półfinałowym starciu debla kobiet parze Aleksandra Goszczyńska/ Magdalena Świerczyńska nie udało się pokonać późniejszych pogromczyń drugiego debla żeńskiego Wiktora Adamek/ Wiktoria Dąbczyńska, i ostatecznych mistrzyń — czyli tureckiej pary Zehra Erdem/ Ilayda Nur Ozelgul. 

W półfinale miksta jednak Zehra i jej partner ulegli Magdalenie grającej z Miłoszem Bochatem w dwóch setach. Polski mikst miał również szansę na złoto w starciu z Bułgarami, Mariyą Mitsovą/ Alexem Vlaarem, wyrównując w drugim secie straty przy 4 setbolach do meczbola 21:20, by następnie oddać go przeciwnikom 21:23 i ostatecznie przegrać finał w trzecim secie do 17.

Zob. też: Polskie pary zestawione na nowo grają w Grecji

Hellas International 2019. 2-5 maja 2019. Oreokastro (Grecja). Turniej Future Series. Wyniki reprezentantów Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj