2019-04-09, Głubczyce
Opolskie zintegrowane
Opolscy parabadmintoniści w Głubczycach rozegrali już po raz czwarty Mistrzostwa Województwa.

Opolski Okręgowy Związek Badmintona bardzo przychylnie traktuje parabadmintona. Bożena Haracz, która jest prezesem i Bożena Bąk – wiceprezes OOZBad bardzo chętnie podchodzą do organizacji zawodów dla parabadmintonistów, które zawsze są częścią turnieju dla pełnosprawnych zawodników. Mamy w związku z tym wspaniałą integrację i możliwość popularyzacji dyscypliny.

W sobotę 6 kwietnia do walki o medale w parabadmintonie przystąpiła czwórka zawodników, którzy najpierw rozegrali mecze każdy z każdym, a potem zmierzyli się w fazie playoff.

Najlepszym okazał się Kamil Taranda (SL4), druga była Dominika Tomańska (SU5), a brązowe medale przypadły Julii Bolibrzuch (WH1) i Zuzannie Jerzyk (SL4).

Mecze były bardzo zacięte, a umiejętności wyraźnie się poprawiły. Ciekawostką była rywalizacja (jedynej) wózkarki z zawodnikami stojącymi, niespotykana na turniejach parabadmintona. Tu zawodniczka WH1 grała na ½ kortu a zawodnicy SL4 i SU5 na całym.

Cała czwórka parabadmintonistów, to uczestnicy zajęć treningowych organizowanych wspólnie przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle oraz klub MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Wszystkie mecze sędziował kadrowicz Denis Grzesiuk, który niebawem wystąpi w turniejach w Ugandzie i Kanadzie. Denis jest też stypendystą Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla pani Sabiny Nowosielskiej.

Zob. galerię zdjęć z turnieju na FB Badzine Poland.

Mistrzostwa Wojewódzkie Dzieci, Żaków, Młodzików Młodszych w Badmintonie i Parabadmintonie , Głubczyce (6.04). Zobacz wyniki w serwisie Tournamentsoftware.com.

Fot. © Tomasz Zioło (live)

Tomasz Zioło, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj