2019-04-06, Warszawa-Bemowo
Kolejny sukces WAT
Maciej Królak i Jolanta Chodkowska (fot. 1.) zwyciężyli w turnieju mikstowym w ramach 21. Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie.
Para mieszana Wojskowej Akademii Technicznej pokonała w finale inny duet z tej samej uczelni — Maciej Stanisławczyk, Aleksandra Sztabkowska (fot. 2.).

W spotkaniu o brązowy medal Mateusz Antczak i Magdalena Kokoszka (fot. 3., Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) wygrali z Mariuszem Bińkowskim i Natalią Berlińską (fot. 4., WAT).
Zob. album zdjęć na Facebooku Badzine Poland.

Wynik finału
Maciej KRÓLAK/ Jolanta CHODKOWSKA  (WAT) — Maciej STANISŁAWCZYK/ Aleksandra SZTABKOWSKA 21:11 21:5 (0:16).

Wynik meczu o 3. miejsce
Mateusz ANTCZAK/ Magdalena KOKOSZKA (SGGW) — Mariusz BIŃKOWSKI/ Natalia BERLIŃSKA 21:6 21:13 (0:18).

Wyniki półfinałów
Maciej KRÓLAK/ Jolanta CHODKOWSKA (WAT) — Mateusz ANTCZAK/ Magdalena KOKOSZKA (SGGW) 21:18 21:14 (0:22), Maciej STANISŁAWCZYK/ Aleksandra SZTABKOWSKA — Mariusz BIŃKOWSKI/ Natalia BERLIŃSKA 21:14 21:11 (0:16).
Turniej zakończył ostatecznie rywalizację drużynową uczelni w tym sezonie. W 21. edycji mistrzostw w klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła WAT przed Akademią Finansów i Biznesu Vistula i Politechniką Warszawską (dalsze miejsca: 4. SGGW, 5. Uniwersytet Warszawski, 6. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 7. Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku, 8. Akademia Wychowania Fizycznego, 9. Szkoła Główna Handlowa). W rywalizacji kobiet — WAT przed SGGW i Uniwersytetem Warszawskim (dalsze miejsca: 4. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 5. Vistula, 6. PW, 7. Filia PW w Płocku, 8. SGH).

To najlepszy wynik drużynowy w historii WAT. Nigdy wcześniej ta uczelnia nie wygrała jednocześnie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet. To pierwsze (zwycięstwo panów) udało się w zeszłym roku. To drugie (wygrana pań) — w 2016.

Jednocześnie to najgorszy wynik w dziejach Uniwersytetu Warszawskiego w startach mężczyzn. Nigdy wcześniej nie znaleźli się poza podium, a do 2015 roku włącznie zawsze zajmowali pierwsze miejsce.

Nie był to ostatni turniej AMWiM w tym sezonie. Będą nim finały indywidualne w niedzielę 11 maja, w którym lista uczestników jest limitowana. Pierwszeństwo mają najlepsi po dwóch rzutach eliminacyjnych. Zob. klasyfikację kobiet i mężczyzn. Kolorem zielonym oznaczono nazwiska zawodniczek i zawodników uprawnionych do startu w finałach indywidualnych z listy zasadniczej (pozostałe osoby, które startowały w tym sezonie w danej grze, mogą się zgłaszać na listę rezerwową).

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają: m.st. Warszawa, ministerstwo sportu i turystyki, województwo mazowieckie oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Zob. też:
Miksistki i miksiści na starcie.
Totalne zwycięstwo WAT w finałach na Bemowie.
Sobota na warszawskim Bemowie.
Czy SGGW i WAT utrzymają prowadzenie?
Studenckie rakietki w stolicy.
21. sezon studentów Mazowsza.

XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, III rzut — turniej w grze mieszanej, 6 kwietnia 2019, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Zob. końcową klasyfikację mikstów i uczelni.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj