2019-03-31, Słupsk
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SZANSA DLA MŁODYCH

31.03.2009. We wtorkowym wydaniu "Głosu Pomorza" można przeczytać o najnowszych pomysłach Krzysztofa Augustyna (na fot. z lewej), prezesa Piasta Słupsk, dotyczących zreformowania polskiej ekstraklasy.
Augustyn, będący równocześnie przewodniczącym wydziału rankingowego PZBad, zamierza przedstawić swoje pomysły na najbliższym posiedzeniu związku, tak aby zmiany zostały zatwierdzone jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu. Novum byłoby zwiększenie liczby zespołów grających w ekstraklasie z 6 do 8 drużyn. Prezes Piasta Słupsk uważa, że większa liczba rozgrywanych meczów pozwoli zabłysnąć w rozgrywkach młodym zawodnikom, którzy w obecnej sytuacji często pełnią jedynie rolę wsparcia w sytuacjach awaryjnych, kiedy na kort nie może wyjść któryś z bardziej doświadczonych graczy. Augustyn proponuje również zwiększenie liczby meczów w obrębie poszczególnych spotkań — z 5 do 8 pojedynków. Dodatek stanowiłyby dwie gry singlowe i męski debel.

Pomysłodawca zmian wyjaśnia na łamach "Głosu Pomorza", jakie skutki niosłaby za sobą reforma: Wtedy możliwe będą także remisy, a o wyniku spotkania decydowałby te drugie lub trzecie rakiety, a nie pierwsze. To szansa dla młodych.

Zwiększenie liczby zespołów spowodowałoby, że sezon 2008/2009 nie przyniósłby spadku żadnej pierwszoligowej drużyny, co więcej, automatycznie awansowałyby dwa najsilniejsze zespoły z drugiej ligi. Augustyn uprzedza zarzuty o to, że dba głównie o interesy swojego klubu (Piastowi grozi spadek do drugiej ligi): By jednak nikt nie oskarżał nas o to, że gramy nie fair i że tą propozycją ratujemy skórę Piasta, proponujemy, by ostatni klub z ekstraklasy po tym sezonie zagrał spotkanie barażowe z trzecim z drugiej ligi.

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj