2019-04-04, Kuala Lumpur
Zimna krew Indonezyjczyka
Wielkim opanowaniem wykazał się Indonezyjczyk Jonatan Christie (fot.) w końcówce pierwszego seta spotkania drugiej rundy otwartych mistrzostw Malezji w badmintonie (Celcom Axiata Malaysia Open 2019, BWF HSBC World Tour Super 750, 700 tys. dol.).
Po drugiej stronie siatki miał faworyta każdego turnieju obecnej epoki, rozstawionego z numerem jeden Japończyka Kento Momotę. Indonezyjczyk przy stanie 19:19 zbił kończącą wymianę lotkę znad siatki, po czym jego radość ostudziła sędzia prowadząca, Ivanka Pokorni (Chorwacja), przyznając punkt Japończykowi za przedwczesne uderzenie przez Christiego lotki po stronie rywala. Idealnie ustawiona kamera pokazała telewidzom, że sędzia była w błędzie: Indonezyjczyk trafił w lotkę już po swojej stronie. Błąd sędzi nie zdekoncentrował pokrzywdzonego. Zdobył kolejno trzy punkty, przy czym przy lotce setowej zagrał po mistrzowsku flick serve, zaskakując kompletnie Momotę.

Momota poprzednie dwa pojedynki z Christiem wygrał w trzech setach, a w pierwszej rundzie w Kuala Lumpur pokonał Duńczyka Jorgensena mimo straty pierwszej partii właśnie 20:22. Obserwatorom wydawało się więc, że raczej i tym razem aktualny mistrz świata i lider listy światowej wyjdzie z opresji. Nic takiego jednak nie nastąpiło: drugiego seta Christie wygrał 21:15. Zob. mecz na YouTube.

W ćwierćfinale Christie (10. BWF) zagra z kolejnym wyżej notowanym rywalem, Duńczykiem Viktorem Axelsenem (4. BWF), z którym ma (podobnie jak miał do dziś z Momotą) bilans 0:2. W pierwszej rundzie Axelsen wyeliminował Chińczyka Lu Guangzu 21:11 16:21 21:17 (zob. YouTube).

Wygrane Christiego nie powinny jednak nikogo szokować, gdyż 21-letni Indonezyjczyk jest zeszłorocznym mistrzem Igrzysk Azjatyckich, a to wielka sztuka.

Zob. też Modne Minionki.

Otwarte mistrzostwa Malezji w badmintonie. Celcom Axiata Malaysia Open 2019. 2-7.04.2019. Kuala Lumpur (Malezja). Axiata Arena (Stadium Putra Bukit Jalil). Turniej z serii BWF HSBC World Tour Super 750. Pula nagród: 700 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj