2019-03-07, Częstochowa
Yonex Polish Open wraca
Otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie, czyli turniej Polish Open, po rocznej nieobecności ponownie pojawił się na mapie Polski, tym razem — zresztą po raz pierwszy — w Częstochowie. Odnotowano przy tym rekordową liczbę zgłoszonych zawodników z 47 krajów.

Od 28 do 31 marca 2019 roku Hala Polonia w Częstochowie stanie się areną, na której ponad 300 badmintonistów z różnych stron świata będzie rywalizować o tytuły międzynarodowego mistrza Polski.
Yonex Polish Open to turniej międzynarodowy rangi International Challenger, którego pula nagród pieniężnych wynosi 25 tysięcy dolarów.

Na konferencji prasowej w Hotelu Mercure w Częstochowie z dziennikarzami spotkali się m.in. przedstawiciele władz, organizatorów i sponsora tytularnego, a także trener kadry Robert Mateusiak.

- Ten turniej zawsze był naszą wizytówką. Jestem  przekonany, że będzie stał na wysokim poziomie. W dotychczasowej historii Polish Open nie było aż tak wielu zgłoszonych zawodników — zauważył prezes Marek Krajewski.

- W Hali Polonia rywalizować będą badmintoniści ze ścisłej czołówki, poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko — zapowiadał organizator imprezy Maciej Ociepa.

- Cieszę się, że kolejna duża impreza sportowa odbędzie się w Częstochowie.
Nie dziwi nas to, ponieważ mamy bardzo dobre obiekty, wspaniałych kibiców oraz organizatorów, którzy chcą się tym zajmować — powiedział wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym zawodów.

Otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Yonex Polish Open 2019. 28-31 marca 2019. Częstochowa. Hala Sportowo-Widowiskowa "Polonia", ul. Dekabrystów 43. Turniej International Challenge. Pula nagród: 25 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. materiały prasowe

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj