2019-03-12
Christinna Pedersen odchodzi z duńskiej kadry!
Wczoraj w duńskim światku badmintona zawrzało. Christinna Pedersen (fot.), jedna z najbardziej utytułowanych duńskich zawodniczek, postanowiła zakończyć karierę reprezentacyjną. Na 1,5 roku przed igrzyskami w Tokio Mathias Christiansen został bez partnerki. — Jestem bardzo zaskoczony — podkreśla.

Trzydziestodwuletnia Christinna to duma duńskiego badmintona. Srebrna medalistka z Rio (2016) w deblu, brązowa w mikście z Londynu (2012). Wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy. Wczoraj, za pomocą mediów społecznościowych zakomunikowała, że kończy swoją przygodę z duńską kadrą. — Wszystko ma swój koniec - oznajmiła. — To trudna decyzja dla mnie, ale mam poczucie, że tylko tak mogę postąpić. Nie żegnam się z badmintonem, będę dalej grała w duńskiej lidze. Ale to czas, żeby powiedzieć do widzenia Badminton Danmark i do widzenia światowym rozgrywkom - pisze na swoim oficjalnym profilu Pedersen.

W wywiadach Christinna podkreśla, że jej sytuacja prywatna się zmieniła i trudno jej obecnie znaleźć motywację do gry na takim poziomie jak do tej pory. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku na świecie pojawiła się Molly, która jest córką pary Kamilla Rytter-Juhl/ Christinna Pedersen. Obie panie zdecydowały się poświęcić rodzicielstwu, i obie już w duńskiej kadrze grać nie zamierzają.

Decyzja Pedersen oznacza jednak, że na lodzie zostaje 25-letni Mathias Christiansen. Wspólnie z Pedersen od 2017 tworzyli parę mikstową. Wygrali wspólnie India Open i zdobyli medal MIstrzostw Europy. Udało się im także awansować do top 10 światowego rankingu. Ostatnie rezultaty pozostawiały jednak wiele do życzenia. Para przegrywała ostatnio mecz za meczem, nawet w mistrzostwach kraju musieli uznać wyższość pary znacznie niżej notowanej. Czyżby to już był efekt braku motywacji Pedersen?
Sam Mathias Christiansen jest bardzo zaskoczony. — To było dla mnie ogromne zaskoczenie. Christinna nigdy nie dawała mi odczuć, że brakuje jej motywacji. Wierzyłem w nasz medal na Igrzyskach w Tokyo. Nadal w niego wierzę, ale zostało mi jedynie 1,5 roku. Muszę jak najszybciej znaleźć nową partnerkę — kwituje Christiansen.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj