2019-02-23, Warszawa-Bemowo
Totalne zwycięstwo WAT w finałach na Bemowie
Zakończyła się eliminacyjna faza 21. akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w grach pojedynczych i podwójnych.
Najlepsi zagrają o medale w sobotę 11 maja 2019 r. w turnieju finałowym. Wcześniej, w sobotę 6 kwietnia, w hali WAT zostanie rozegrany turniej mikstowy. Zakończy on rywalizację drużynową uczelni, a najlepsi zawodnicy zdobędą medale.

W drugim rzucie eliminacyjnym nie doszło do większych niespodzianek w rywalizacji indywidualnej.
Co prawda w grze pojedynczej rozstawiony z numerem jeden Dominik Stebnicki (Uniwersytet Warszawski) nie przystąpił do finału z powodu lekkiej kontuzji i bez gry zwyciężył Maciej Królak (fot. 2., Wojskowa Akademia Techniczna), a w deblu rozstawieni z numerem dwa Krzysztof Piwowarski i Maciej Stanisławczyk (fot. 1., WAT) pokonali w finale turniejową jedynkę, Kamila Nasiłowskiego i Pawła Szugajewa (Politechnika Warszawska). Jednak w konkurencjach kobiecych pierwsze miejsca zajęły faworytki: Jolanta Chodkowska (fot. 3., WAT) oraz Magdalena Kamień i Aleksandra Sztabkowska (fot. 4., WAT).

W klasyfikacji drużynowej nie doszło do żadnych rewolucji. W rywalizacji pań, WAT oderwała się od zajmującej liderującej razem z nią Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i prowadzi w tabeli samodzielnie. trzeci jest nadal UW. We współzawodnictwie mężczyzn WAT umocniła pozycję liderki, a wiceliderka, Vistula, uzyskała bezpieczniejszą przewagę nad PW.

Wyniki finałów (23.02.2019)
Gra pojedyncza mężczyzn
Maciej KRÓLAK (WAT, 9) — Dominik STEBNICKI (UW, 1) rezygnacja.
Gra pojedyncza kobiet
Jolanta CHODKOWSKA (WAT, 1) — Magdalena KOKOSZKA (SGGW) 21:7 23:21 (0:24).
Gra podwójna mężczyzn
Krzysztof PIWOWARSKI/ Maciej STANISŁAWCZYK (WAT, 2) — Kamil NASIŁOWSKI/ Paweł Szugajew (PW, 1) 21:19 21:17 (0:30).
Gra podwójna kobiet
Magdalena KAMIEŃ/ Aleksandra SZTABKOWSKA (WAT, 1) — Dominika ADAMSKA/ Patrycja ŚWIERZEWSKA (WAT) 21:7 22:20 (0:23).

Zob. pełne wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.
Zob. album zdjęć na FB Badzine Poland (fot. Janusz Rudziński).

Zob. klasyfikację kobiet i mężczyzn po dwóch rzutach eliminacyjnych. Kolorem zielonym oznaczono nazwiska zawodniczek i zawodników uprawnionych do startu w finałach indywidualnych (11.05.2019) z listy zasadniczej (pozostali mogą się zgłaszać na listę rezerwową).

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają m.st. Warszawa, ministerstwo sportu i turystyki, województwo mazowieckie oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Zob. też:
Sobota na warszawskim Bemowie.
Czy SGGW i WAT utrzymają prowadzenie?
Studenckie rakietki w stolicy.
21. sezon studentów Mazowsza.

XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, II rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 23 lutego 2019, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora. Wyniki II rzutu w serwisie tournamentsoftware.com. Zob. wyniki II rzutu eliminacyjnego w serwisie tournamentsoftware.com. Zob. klasyfikację kobiet i mężczyzn po II rzucie eliminacyjnym (PDF).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj