2019-02-08, Randers
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
NUDNI DUŃCZYCY

8.02.209. W miniony weekend w Danii rozegrano krajowe mistrzostwa w badmintonie.
We wszystkich — z wyjątkiem singla mężczyzn — konkurencjach finałowe mecze były do znudzenia przewidywalne. Wśród pań już po raz szósty z rzędu najlepsza okazała się Tine Rasmussen. Podczas meczu można było odnieść wrażenie, że zajmująca obecnie pierwszą lokatę w światowym rankingu Dunka bawi się ze swoją młodszą, mniej doświadczoną koleżanką — zwłaszcza w pierwszym secie. W mniej żartobliwym tonie przebiegał debel mężczyzn, który był najbardziej zaciętym finałowym pojedynkiem. Spotkała się w nim trzecia para świata — Paaske / Rasmussen oraz Boe / Mogensen. W finałowym pojedynku obydwa duety szły łeb w łeb — z pewną prawidłowością publiczność mogła śledzić bliźniacze wyniki: 6:6, 10:10 czy 13:13. W końcówce okazało się jednak, że młodość wzięła górę nad doświadczeniem. Szybko zakończyły się finały dla Helle Nielsen, która miała walczyć o złoto aż w dwóch kategoriach. Niestety, na skutek kontuzji skreczowała w finale miksta, a jej mecz w parze z Marie Røpke został oddany walkowerem.

Najwięcej emocji zapewnili jednak publiczności singliści. Nie dość, że już w ćwierćfinale odpadł rozstawiony z nr. 2. Joachim Persson, a w półfinale — Jan Ø. Jørgensen, to w finale pogromca dwóch wspomnianych powyżej badmintonistów — Peter Mikkelsen — urwał seta Peterowi Gade (fot.). Ten ostatni, zajmujący obecnie ósmą lokatę w rankingu BWF, przegapił w pierwszym secie możliwość wygranej. Nie powtórzył jednak tego błędu w kolejnych dwóch. Gade, swoim zwyczajem, przełączył się na wyższe obroty, dzięki czemu w drugim secie Mikkelsen nie wyszedł z 8 punktów, a w trzecim — z 11. Tym samym Gade zdobył swój ósmy złoty medal na krajowych mistrzostwach. Najlepszy duński badmintonista nie krył radości: — Jestem zadowolony, że jeszcze raz udało mi się wyprzedzić wszystkich innych w krajowych mistrzostwach. Jestem z tego naprawdę dumny. Pojawienie się Mikkelsena w finale zadziwiło mnie, jednak Persson i Jorgensen nie wytrzymali po prostu presji, jak ciąży zawsze na faworytach. Niemniej Peter jest utalentowanym zawodnikiem i zagraliśmy dziś naprawdę ładny mecz.

Wyniki finałów
Singel mężczyzn: Peter Hoeg Gade (*1) — Peter Mikkelsen (*7) 20:22 21:8 21:11
Singel kobiet: Tine Rasmussen (*1) — Nanna Brosolat Jensen (*2) 21:11 21:16
Debel mężczyzn: Mathias Boe / Carsten Mogensen (*2) — Lars Paaske / Jonas Rasmussen (*1) 19:21 21:19 21:16
Debel kobiet: Kamilla Rytter Juhl / Lena Frier Kristiansen (*1) — Helle Nielsen / Marie Røpke (*2) walkower dla Juhl / Kristiansen
Mikst: Thomas Laybourn / Kamilla Rytter Juhl (*1) — Rasmus Bonde / Helle Nielsen (*3) 21:17 9:7

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj