2019-01-28
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SAINA IDZIE JAK LAWINA

28.01.2009. Saina Nehwal (fot.), która już przeszło 2 lata temu określana była przez naszą Redakcję jako niezwykły talent badmintonowy, uparcie pnie się na szczyt.
Ta niebywała 18-latka w najnowszym rankingu BWF zajmuje już 10. lokatę! Jej ostatnie sukcesy nie powinny jednak nikogo dziwić — wszak Hinduska już w wieku lat 14 została wicemistrzynią Indii, a niespełna rok później pokonała na prestiżowym spotkaniu Commonwealth Games takie sławy, jak Li Li czy Tracey Hallam.

Rok 2008 był dla Sainy niezwykle szczęśliwy. Fantastyczne występy na międzynarodowych turniejach zaowocowały wskoczeniem do światowej czołówki singlistek. Elokwentna badmintonistka podkreśla jednak, że ma apetyt na znacznie większe sukcesy: - Chcę do końca 2009 roku znaleźć się w pierwszej piątce (rankingu BWF — red.) , a potem stać się nr. 1. Wskoczenie do elity jest naprawdę ciężkie i zabiera dużo czasu, to teraz mój priorytet.

Saina zapytana o to, czy nie ma ochoty potrenować pod okiem innych trenerów, odpowiada: - Obecnie przygotowuję się do All England i zrobię wszystko, aby dobrze tam wypaść. Mam dwóch indonezyjskich trenerów oraz pana Gopiego (Pullela Gopichand — red.), którzy wspaniale pracują nad poprawieniem mojej gry. Mogę powiedzieć, że jestem teraz idealnie sprawna. Robię sobie krótkie przerwy na relaks, medytuję, co pomaga mi w uzyskaniu odpowiedniej koncentracji i skupienia. Nie mam powodów, aby szukać szkoleniowców gdzieś za granicą. Jestem absolutnie szczęśliwa, trenując tutaj. Jest również wielu badmintonistów, którzy przyjeżdżają do nas, aby potrenować. Hindusi mają duży wpływ na rozwój badmintona w świecie.

Nehwal pozbawiona jest również kompleksów związanych z grą wśród doświadczonych zawodników: - Przejście ze świata juniorów do seniorskich mistrzostw świata to duża rzecz. Jednak jest jeszcze za wcześnie, abym mogła cokolwiek powiedzieć na ten temat. Przez ostatnie kilka miesięcy grało mi się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej i z pewnością jestem w stanie to utrzymać.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj