2018-11-17, Warszawa-Bemowo
Studenckie rakietki w stolicy
W pierwszym rzucie eliminacyjnym akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie zwyciężyli: Szymon Malik (fot. 1., AWF), Jolanta Chodkowska (fot. 2., WAT), Kamil Nasiłowski/ Paweł Szugajew (fot. 3., PW) i Anna Dębska/ Adrianna Tataj (fot. 4., UW).
W każdej z kategorii zobaczyliśmy w ten sposób ostatecznie tryumfatora z innej uczelni.

W hali Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie zagrały 102 osoby reprezentujące dziewięć uczelni województwa mazowieckiego.

Finały pierwszego turnieju miały dość jednostronny przebieg, natomiast zanosi się na zaciętą rywalizację drużynową w tym sezonie. W klasyfikacji uczelnianej kobiet prowadzą bowiem ex aequo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowa Akademia Techniczna (trzeci jest Uniwersytet Warszawski).

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn pewniakiem do wygranej na koniec sezonu jest Wojskowa Akademia Techniczna (gospodarz zawodów), która uzyskała znaczną przewagę nad resztą stawki. Jednak już o drugie miejsce stoczą między sobą bój wystawiająca niemal wyłącznie studentów z Azji Vistula i Politechnika Warszawska — na razie Vistula prowadzi jednym punktem.

Zob. migawkę w TVP3 Warszawa (emisja 20.11.2018; od 1:15 do 2:25).

Zob. album zdjęć z turnieju na FB Badzine Poland.

Migawka telewizyjna z turnieju zostanie wyemitowana przez TVP Warszawa w najbliższy wtorek (20.11.2018) w serwisie sportowym około godz. 21.15.

Zob. wyniki I rzutu w serwisie tournamentsoftware.com oraz pełną klasyfikację mężczyzn (PDF) i kobiet (PDF) po I rzucie eliminacyjnym.

Wyniki finałów (17.11.2018)
Gra pojedyncza mężczyzn
Szymon Malik (Akademia Wychowania Fizycznego, 9/11) — Marcin Hałasa (Politechnika Warszawska, 9/11) 21:6 21:10.
Gra pojedyncza kobiet
Jolanta Chodkowska (Wojskowa Akademia Techniczna, 1) — Aldona Pacek (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) 21:10 21:9.
Gra podwójna mężczyzn
Kamil Nasiłowski/ Paweł Szugajew (Politechnika Warszawska, 1) — Piotr Majewski/ Szymon Olearczuk (Uniwersytet Warszawski) 21:10 21:16.
Gra podwójna kobiet
Anna Dębska/ Adrianna Tataj (Uniwersytet Warszawski, 1) — Magdalena Kokoszka/ Joanna Najdyhor (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, 2) 21:3 21:6.

Wiosną zostaną jeszcze rozegrane w ramach 21 edycji mistrzostw: II rzut eliminacyjny, III rzut (turniej mikstowy) oraz finały indywidualne w singlu i deblu.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają m.st. Warszawa, ministerstwo sportu i turystyki, województwo mazowieckie oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Zob. też: 21. sezon studentów Mazowsza.

XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 17 listopada 2018, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora. Wyniki I rzutu w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki fazy pucharowej I rzutu eliminacyjnego (PDF). Klasyfikacja mężczyzn po I rzucie eliminacyjnym (PDF). Klasyfikacja kobiet po I rzucie eliminacyjnym (PDF).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj