2018-11-14, Markham
Polacy zakończyli występ na MŚ juniorów
Ze starć z Azjatami na indywidualnych mistrzostw świata juniorów w badmintonie (Li-Ning BWF World Junior Championships — Eye Level Cup) Europejczycy wychodzą najczęściej "poturbowani". Tym razem było inaczej. Wicemistrzowie Starego Kontynentu, szkoccy bliźniacy, Christopher i Matthew Grimleyowie (fot. 1.), pokonali japoński debel Hiroki Midorikawa/ Hiroki Nakayama 19:21 21:12 21:19.


W środę start w mistrzostwach zakończyli Polacy. W drugiej rundzie (1/32 finału) odpadły dwa miksty: Andrzej Niczyporuk/ Julia Pławecka i Mikołaj Wrzalik (fot. 2.)/ Agnieszka Foryta.

Reprezentacja Polski zajęła w turnieju drużynowym 37. miejsce na 39 startujących reprezentacji, a w turnieju indywidualnym w najlepszym wypadku Biało-Czerwoni dotarli do drugiej rundy, czyli zajęli miejsca 33.-66.

W rzeczywistości bilans startu w wykonaniu zawodników jest całkiem niezły, biorąc pod uwagę ich wiek. W Markham (czyli na zawodach U19) grali:
Karol Budny (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle), 16 lat (junior młodszy) — tylko turniej indywidualny
Agnieszka Foryta (Energia Lubliniec), 18 lat (juniorka)
Dominika Kwaśnik (Beninca), 17 lat (juniorka) — tylko turniej indywidualny
Andrzej Niczyporuk (AZS UW), 15 lat (junior młodszy)
Julia Pławecka (Plesbad Pszczyna), 15 lat (juniorka młodsza)
Joanna Podedworny (Unia Bieruń), 13 lat (młodziczka)
Mikołaj Szymanowski (Beninca), 14 lat (junior młodszy)
Mikołaj Wrzalik (Match Point Ślęza), 16 lat (junior młodszy).
Reprezentanci startowali na koszt własny, Polski Związek Badmintona dysponuje bowiem obecnie drastycznie zmniejszonym budżetem. Z zawodnikami do Markham udali się trenerzy Szymon Kostka i Krzysztof Maślanka.

Na mistrzostwach wyróżniła się zwłaszcza najmłodsza w ekipie Joanna Podedworny, która w turnieju drużynowym wygrała w singlu trzy pojedynki (na sześć rozegranych), a w turnieju indywidualnym zwyciężyła w pierwszej rundzie, by w drugiej ulec brązowej medalistce tegorocznych mistrzostw Europy juniorów (Węgierka Vivien Sandorhazi).

Wyniki Polaków (14.11.2018)
Fabien DELRUE/ Juliette MOINARD (Francja, 7) — Andrzej NICZYPORUK/ Julia PŁAWECKA 21:6 21:6 (0:17)
Saipratheek. K KRISHNAPRASAD/ Ashwini BHAT K. (Indie) — Mikołaj WRZALIK/ Agnieszka FORYTA 21:10 21:13 (0:20).

Zob. też:
Szwedki silniejsze od Biało-Czerwonych.
Kolejna wygrana Joanny Podedworny na MŚ juniorów.

20. indywidualne mistrzostwa świata juniorów w badmintonie (Eye Level Cup). Li-Ning BWF World Junior Championships 2018. 12-18 listopada 2018. Markham (Kanada). Markham Pan Am Centre. Zawody kategorii BWF: Grade 1 - Team Tournaments. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj