2018-11-13, Kowloon
Następczyni Liliyany Natsir
Niezbyt efektownie zadebiutował indonezyjski mikst Tontowi Ahmad/ Della Destiara  Haris (fot.).
Della zastąpiła w zestawieniu z Tontowim sławną rodaczkę, 33-letnią Liliyanę "Butet" Natsir, która kończy karierę. W pierwszej rundzie otwartych mistrzostw Hongkongu w badmintonie (Yonex-Sunrise Hong Kong Open) Indonezyjczycy przegrali z silnym mikstem japońskim, Yuta Watanabe/ Arisa Higashino (5. BWF) 15:21 9:21.

Haris ma 25 lat i była już notowana w drugiej dziesiątce rankingu światowego w deblu kobiet. Wątpliwe, by w parze z 31-letnim Tontowim mogli powtórzyć osiągnięcia miksta Ahmad/Natsir, który zdobył nieomal pełną koronę osiągnięć mistrzowskich (złoto na igrzyskach w Rio, dwukrotnie mistrzostwo świata, mistrzostwo Azji): brakowało im mistrzostwa igrzysk azjatyckich, do którego podejście ostatniej szansy w tym roku niestety nie powiodło się.

Niespodzianką pierwszej rundy miksta w Hongkongu była porażka 12. pary rankingu BWF, Zhang Nan/ Li Yinhui (Chiny) z notowanymi na 30. miejscu Indonezyjczykami, Ronaldem Ronaldem i Annisą Saufiką 14:21 15:21.

Mający jeszcze szansę kwalifikacji do finałów World Tour Chris i Gabrielle Adcock (Anglia) pokonali nieco wyżej notowaną na liście światowej parę malezyjską Chan Peng Soon/ Goh Liu Ying 21:19 21:16.

Duńska para Mathias Christiansen/ Christinna Pedersen (6. BWF) odpadła już w pierwszej rundzie, nie sprostawszy tajwańskiemu mikstowi Lee Yang/ Hsu Ya Ching, z wynikiem 21:23 20:22.

Otwarte mistrzostwa Hongkongu w badmintonie. Yonex-Sunrise Hong Kong Open, 13-18 listopada 2018, Kowloon (Hongkong). Hong Kong Coliseum. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród 400 tys. dol. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj