2018-10-29
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POLACY NIE PODEJMĄ WYZWANIA?

29.10.2008. W połowie września minął oficjalny termin zgłoszeń do Pucharu 6 Narodów Weteranów, który odbędzie się w dniach 13-16 listopada w Holandii.
Przypomnijmy, w spotkaniu po raz pierwszy miała wziąć udział Polska. Biało-czerwoni wskoczyli na miejsce Szkocji. Wyspiarze wypadli zaś z turnieju po rezygnacji z uczestnictwa w zeszłorocznym Pucharze 6 Narodów. Ponadto, w spotkaniu wezmą udział drużyny z Danii, Niemiec, Anglii, Szwecji oraz Holandii. W ramach Pucharu rozgrywany jest turniej drużynowy (13-14.11.2008) oraz indywidualny (15-16.11,2008).
Niestety, okazało się, że Polska prawdopodobnie nie będzie w stanie odpowiedzieć na to elitarne zaproszenie.

W przesłanym do naszej Redakcji przez Jacka Szafrańskiego (fot.), dramatycznym liście możemy przeczytać m.in.: Wygląda na to, że kompletną porażką zakończy się blisko miesięczny okres moich starań o skompletowanie składu reprezentacji Polski na turniej 6 Narodów w Holandii. Na obecną chwilę zaledwie 7 osób potwierdziło chęć podjęcia zaproszenia nas do tego prestiżowego turnieju 6 najlepszych krajów Europy. Są to: w 40+ Iwona Kruk, w 45+ Mirosław Adamczyk, w 50+ Jan Żórawiński i Grażyna Stefańska, w 55+ Jerzy Rybicki, Jacek Szafrański i Zdzisława Prędka. Minimalny skład ekipy to 2 panie i 2 panów w każdej z czterech kategorii wiekowych (40+, 45+,50+,55+). W wyniku moich negocjacji uzyskałem pomoc 2 Angielek (40+ i 55+), które miałyby zasilić Polskę w meczu drużynowym. Zatem brak nam 3 pań i 4 panów. Czy naprawdę nie potrafimy docenić wartości takiego zaproszenia, które w przyszłości zaowocowałoby takim samym turniejem z udziałem najlepszych weteranów badmintona europejskiego w Polsce? Wykonałem kilkadziesiąt telefonów i kończą mi się pomysły z kim jeszcze rozmawiać. Ten apel moi drodzy to ostatnia próba przekonania Was wszystkich, że stracimy wiele, nie podejmując tego zaproszenia. Czyżby Wasze spontaniczne poparcie moich działań zapoczątkowane w Hiszpanii okazać się miało naszą polską niemożnością przekładania słów w czyny? Bo jeśli tak, to nie taka prawda o polskim ruchu weterańskim mi się marzyła. Gdyby się jednak ktoś odezwał do mnie, to jestem nadal skłonny rozmawiać z organizatorami.

Puchar 6 Narodów Weteranów swój początek ma w drużynowym turnieju, który odbył się w 2005 r. w Folkestone pomiędzy Anglią, Danią, Holandią i Szwecją. W 2006 r. grono uczestników powiększyło się o Niemcy i Szkocję. Wówczas to postanowiono o zamknięciu liczby krajów, które mogą uczestniczyć w spotkaniu i nazwaniu zawodów mianem "Pucharu 6 Narodów Weteranów". Gospodarzami Pucharu są kolejno jego partycypanci. Turniej drużynowy składa się z 12 gier: debla mężczyzn, debla kobiet i miksta rozgrywanych w 4 kategoriach wiekowych (40+, 45+, 50+, 55+). W turnieju indywidualnym również rozgrywane są tylko gry podwójne, choć w 5 kategoriach (40+, 45+, 50+, 55+, 60+).

Puchar 6 Narodów Weteranów w badmintonie, 13-16 listopada, Haarlem (Holandia). Zobacz również stronę organizatora: BC Duinwijck.

Fot. © BadmintonZone.pl (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj