2018-09-30
Efemeryczna gwiazda polskiego badmintona kończy karierę
Z dniem 30 września 2018 roku karierę zawodniczą zakończyła 28-letnia Olga Konon.
Konon była od wielu lat reprezentantką Niemiec i zawodniczką BC Saarbrücken-Bischmisheim (aktualny mistrz Bundesligi). Z pochodzenia Białorusinka, jeszcze w 2008 roku reprezentowała Białoruś na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jednak w następnym roku Konon grała już w turniejach indywidualnych pod polską flagą, co stanowiło w pewnej (ograniczonej) mierze kalkę sytuacji Nadii Kostiuczyk (obie urodziły się zresztą w Brześciu), która zmieniła definitywnie barwy z białoruskich na polskie.

W tym czasie Olga startowała w grze pojedynczej, a w grze mieszanej w kilku turniejach zagrała w parze z Michałem Łogoszem (fot.). Razem wygrali w 2009 roku otwarte mistrzostwa Polski w Warszawie. Jednak w drugiej połowie 2010 roku przyjęła ostatecznie barwy Niemiec, gdzie od dawna mieszkała.

W zeszłym roku zagrała z Robertem Mateusiakiem w Korea Masters, dochodząc do ćwierćfinału. Ostatnio jej partnerem mikstowym w turniejach międzynarodowych był kolega klubowy, Peter Kaesbauer (teraz zagra on w parze z Johanną Goliszewski). Konon była w kadrze niemieckiej jedną z czołowych zawodniczek. W swojej karierze wygrała wiele turniejów międzynarodowych, ale wydaje się, że nie osiągnęła sukcesów na miarę swojego talentu. Być może przeszkodziły jej w tym kontuzje.

Konon motywuje zakończenie kariery chęcią poświęcenia więcej czasu swojemu poślubionemu niedawno mężowi. Z badmintonem nie zerwie, bo liczy w przyszłości na satysfakcję z pracy w roli trenerki.

Drugim osłabieniem kadry Niemiec jest zakończenie kariery przez Carlę Nelte (TV Refrath). Także z powodów osobistych (Nelte chce skończyć studia).

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj