2018-09-30, Seul
Trzy tytuły dla Japonii, po jednym dla Chin i Tajwanu
Tajwańczyk Chou Tien Chen (fot.) wygrał w singlu otwarte mistrzostwa Korei w badmintonie (Victor Korea Open).
Chou zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu światowym, a w tym roku odnotował już świetne rezultaty w postaci tryumfu na otwartych mistrzostwach Singapuru i srebrnego medalu igrzysk azjatyckich (zob. Satysfakcja gospodarzy igrzysk azjatyckich). Na turnieju w Seulu rozprawił się między innymi z będącym obecnie na fali Indonezyjczykiem Anthonym Gintingiem, a w finale ograł spokojnie kolejnego reprezentanta Indonezji, Tommy'ego Sugiarto.

W mikście chińska para He Jiting/ Du Yue położyła w finale kres zwycięskiemu marszowi Duńczyków, Mathiasa Christiansena i Christinny Pedersen.

Pozostałe trzy finały przyniosły sukces ekipy Japonii. Zresztą w dwóch z nich rywalami Japończyków byli ich pobratymcy. Hiroyuki Endo i Yuta Watanabe zostali pierwszymi w dziejach japońskimi deblistami — tryumfatorami Korea Open. Gdyby im się to nie udało, to ten historyczny wyczyn przypadłby w udziale ich finałowym rywalom, Takuro Hokiemu i Yugo Kobayashiemu.

Singel kobiet był drugim — oprócz miksta — finałem z udziałem kogokolwiek niebędącego reprezentantem kraju Azji. Jednak przedstawicielka Stanów Zjednoczonych, Zhang Beiwen, nie zdołała pokonać Japonki Nozomi Okuhary, byłej mistrzyni świata.

Finał debla pań był także (wewnętrznym) popisem japońskim. Mistrzynie olimpijskie, Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi pokonały aktualne wicemistrzynie świata, Yuki Fukushimę i Sayakę Hirotę.

Zwraca uwagę klęska gospodarzy kontrastująca z powodzeniem Japończyków. Koreańczycy nie mieli przedstawiciela w żadnym z finałów. Być może dlatego widownia świeciła w niedzielę pustkami. Swego rodzaju paradoksem jest fakt, że tryumfujących Japończyków prowadzą m.in trenerzy koreańscy: Park Joo Bong (główny trener reprezentacji) i Choi Sang Beom (single kobiet).

Wyniki finałów (30.09.2018)
Singel mężczyzn
CHOU Tien Chen (Tajpej, 4) — Tommy SUGIARTO (Indonezja, 8) 21:13 21:16 (0:39).
Singel kobiet
Nozomi OKUHARA (Japonia, 3) — ZHANG Beiwen (USA, 6) 21:10 17:21 21:16 (0:52).
Debel mężczyzn
Hiroyuki ENDO/ Yuta WATANABE (Japonia, 8) — Takuro HOKI/ Yugo KOBAYASHI (Japonia) 9:21 21:15 21:10 (0:55).
Debel kobiet
Misaki MATSUTOMO/ Ayaka TAKAHASHI (Japonia, 2) — Yuki FUKUSHIMA/ Sayaka HIROTA  (Japonia, 1) 21:11 21:18 (0:40).
Mikst
HE Jiting/ DU Yue (Chiny, 5) — Mathias CHRISTIANSEN/ Christinna PEDERSEN (Dania, 2) 21:18 21:16 (0:43).

Otwarte mistrzostwa Korei w badmintonie. Victor Korea Open 2018. 25-30 września 2018. Seul (Korea Południowa). SK Handball Stadium. HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 600 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj