2018-09-17, Zakopane
Akademicki Puchar Polski na Narodowych Dniach Badmintona
Dzięki porozumieniu pomiędzy Fundacją Narodowy Badminton oraz Zarządem Głównym Akademickiego Związku Sportowego Turniej Studentów organizowany w ramach Narodowych Dni Badmintona został podniesiony do rangi Akademickiego Pucharu Polski.
Przypominamy, że rozgrywki te zostały objęte Patronatem Honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Turniej odbędzie się 13 i 14 października w Zakopiańskiej Hali Sportowej przy ulicy Nowotarskiej 42 w Zakopanem.

Fundacja, wraz z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu, organizują w trakcie NDB 2018 międzynarodowy turniej studentów. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są z Polski oraz krajów ościennych. Organizatorzy serdecznie zapraszają również studentów, którzy uczestniczą w wymianie w ramach programu Erasmus.

Na etapie planowania rozgrywki studentów miały być jedynie turniejem towarzyskim. Dzięki otrzymaniu rangi Akademickiego Pucharu Polski uczestnicy będą walczyli nie tylko o medale indywidualne, ale i o punkty do rankingu rywalizacji międzyuczelnianej. Osoby grające w APP w Zakopanem nie ponoszą opłaty wpisowej, a także nie muszą się martwić kosztami pobytu w stolicy polskich Tatr, gdyż noclegi ze śniadaniem są opłacane przez organizatorów. Dodatkowo uczestnicy turnieju będą zaproszeni na koncert odbywający się w sobotni wieczór.

- Poprzez organizację turnieju dla studentów udaje nam się wypełnić pewną lukę pokoleniową w grupie docelowej, dla której pracujemy. Realizujemy zadania dla dzieci i młodzieży oraz dla amatorów i seniorów. Studenci stanowili pewną niszę, z którą współpracowaliśmy najmniej. Akademicki Puchar Polski na szczęście ją wypełnia. Mam nadzieję, że tradycyjnie wysoki poziom organizacyjny NDB oraz szeroki pakiet świadczeń, który oferujemy uczestnikom, zachęci brać studencką do licznego udziału w turnieju – mówi Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton.

- Jestem bardzo zadowolony, iż studenci będą mieli swoje miejsce w trakcie Narodowych Dni Badmintona. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i jeśli nasza współpraca okaże się owocna, to turniej studentów zostanie stałym elementem NDB. Ponadto możemy zdradzić, że rozmawiamy o tym, by Akademicki Puchar Polski w badmintonie odbywał się kilka razy w ciągu roku, a na Narodowych Dniach Badmintona co roku będziemy podsumowywać cykl rocznych gier – mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny Akademickiego Związku Sportowego.

Rejestracja na rozgrywki Akademickiego Pucharu Polski w badmintonie jest już otwarta. Pełen komunikat startowy wraz z linkiem do rejestracji znajduje się TUTAJ.

Partnerami Narodowych Dni Badmintona są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, PGE SA, Urząd Miasta Zakopane oraz hotel Nosalowy Dwór.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym Narodowych Dni Badmintona.

Narodowe Dni Badmintona 2018. 9-14 października 2018. Zakopane. Internetowa strona wydarzenia. Akademicki Puchar Polski. 13-14 października 2018. Zakopane.
Zakopiańska Hala Sportowa, ul. Nowotarska 42. Komunikat Turnieju Studentów (PDF).Mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj