2018-09-11, Zakopane
Stuprocentowa frekwencja na NDB
Przybywa zgłoszeń na rozgrywki w ramach Narodowych Dni Badmintona 2018. W trakcie największego w tym roku badmintonowego wydarzenia w Polsce rozgrywane będą między innymi turnieje, w których mogą zmierzyć się młodzi zawodnicy z najlepszych polskich klubów.

Międzynarodowy turniej dzieci i młodzieży będzie rozegrany w dniach 10-12 października w czterech kategoriach wiekowych: młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy i junior. Planowane są zarówno gry pojedyncze, jak i podwójne.

Pośród klubów zgłaszających swoich zawodników do gry, jako pierwsze zgłosiły się dwa najsilniejsze – Unia Bieruń i Hubal Białystok. Zespoły te zadeklarowały stuprocentową frekwencję zawodników na Narodowych Dniach Badmintona. Taka frekwencja z tak doświadczonych klubów znacznie podniesie poziom rozgrywanych turniejów i będzie korzystna dla pozostałych badmintonistów.


– Czeka nas długa podróż do Zakopanego, ale poprzednie lata pokazały jak istotną, również pod względem sportowym, imprezą są Narodowe Dni Badmintona. Zawsze chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy promujące badminton i rozwój jego popularności, więc nie wahaliśmy się po tym, jak otrzymaliśmy zaproszenie do gry. Możliwość ogrywania się naszych badmintonistów z najlepszymi w Polsce w swoich kategoriach wiekowych jest zawsze korzystna. Dodatkowo ciekawe będą mecze z zagranicznymi rywalami – mówi Paweł Lenkiewicz, trener Hubala Białystok.

– NDB to wydarzenie, z którego korzystają zarówno zawodnicy, jak i trenerzy. Rozgrywki, szkolenia i warsztaty mają pozytywny wpływ na rozwój badmintona lokalnie i na płaszczyźnie całego kraju. Jestem podekscytowany możliwością wzięcia udziału w kolejnym szkoleniu z trenerem Kimem. Byłem już na kilku warsztatach prowadzonych przez niego i każdy w znaczny sposób poprawił mój warsztat trenerski. My w tym roku mamy jeszcze jeden cel w trakcie Narodowych Dni Badmintona. W perspektywie Mistrzostw Świata Seniorów, które odbędą się na naszym terenie w przyszłym roku, chcemy obserwować organizację dużej, profesjonalnej imprezy badmintonowej – mówi Wojciech Palikij, trener Unii Bieruń.

– Zachęcam wszystkie polskie kluby do podążenia śladem Unii i Hubala i zgłaszania zawodników do rozgrywek w trakcie Narodowych Dni Badmintona. Młodzi badmintoniści będą mogli sprawdzić się z rywalami z całej Polski i krajów ościennych. Poza aspektem sportowym istotne jest również, że zawodnicy z całego kraju zapoznają się z lokalną, podhalańską kulturą. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zakopane możemy zaoferować im przed lub po turnieju dzień pełen zakopiańskich wrażeń. Taka lokalna kulturowa pigułka zachęci uczestników do powrotu do tego pięknego miasta – mówi Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton.

Rejestracja na turniej dzieci i młodzieży oraz na turniej studentów jest wciąż otwarta. Szczegóły, panele rejestracyjne oraz komunikaty zawodów znajdują się na stronie www.narodowybadminton.pl/ndb2018. Partnerami Narodowych Dni Badmintona są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, PGE SA, Urząd Miasta Zakopane oraz Nosalowy Dwór.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Materiał partnera

© BadmintonZone.pl | zaloguj