2018-08-15, Pekin
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ROZDANO PIERWSZE MEDALE

15.08.2008. W piątek wieczorem w stolicy Chin rozdano medale deblistkom (fot.).
W finale Du Jing i Yu Yang (2, ChRL) pokonały Lee Hyo Jung i Lee Kyung Won (4, Korea).

Koreanki uważane od paru lat za jedyną parę niechińską zdolną w każdej chwili nawiązać równorzędną walkę z deblistkami ChRL, skutecznie walczyły z wyżej rozstawionymi rywalkami do połowy pierwszego seta. Wówczas kontuzji stopy doznała Lee Kyung Won i od tej pory gra przestała się układać Koreankom. Seta przegrały wyraźnie.

Druga partia miała podobny przebieg. Jej druga połowa to jednostronny popis Chinek, które seryjnie zdobywały punkty przy słabej postawie przeciwniczek popełniających często niewymuszone błędy lub spychanych do beznadziejnej obrony.

Lee Hyo Jung i Yu Yang obejrzymy jeszcze w sobotę i niedzielę w walce o medale w grze mieszanej. Pojedynek o złoty medal był transmitowany m.in. przez niemiecki kanał telewizyjny ZDF Doku

Wcześniej rozegrano mecz o brązowy medal. Rozstawione z nr. 3 Chinki Wei Yili i Zhang Yawen pomściły porażkę swoich rodaczek, głównych faworytek Igrzysk, Yang Wei i Zhang Jiewen, które zostały sensacyjnie wyeliminowane w ćwierćfinale przez nierozstawione Japonki, Miyuki Maedę i Satoko Suetsunę. Tym razem Japonki radziły sobie z — teoretycznie — trzecim deblem chińskim pod względem siły gry znacznie gorzej niż uprzednio z pierwszym. Ich ostatnia chwila świetności, to prowadzenie 17:14 w pierwszym secie. Potem niepodzielnie rządziły reprezentantki gospodarzy.

Finał gry podwójnej kobiet (15.08.2008)
DU Jing / YU Yang (2, ChRL) — LEE Hyo Jung / LEE Kyung Won (4, Korea) 21:15 21:13 (0:48).
O brązowy medal gry podwójnej kobiet (15.08.2008)
WEI Yili / ZHANG Yawen (3, ChRL) — Miyuki MAEDA / Satoko SUETSUNA (Japonia) 21:17 21:10 (0:48).

Zob. też:
Porażka polskiego miksta w ćwierćfinale igrzysk.
Debel bez medalu.
Kto będzie czarnym koniem?
Wacha wylądował na 9.-16. miejscu. Mateusiak i Kostiuczyk zagrają w ćwierćfinale.
Trudny kort dla faworytów.

Igrzyska olimpijskie (turniej badmintona), 9-17 sierpnia 2008 roku, Pekin (ChRL), Beijing University of Technology Gymnasium. Turniej kategorii 1 (BWF Events).

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj