2018-08-13, Pekin
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
DEBEL BEZ  MEDALU

13.08.2008. Trzynasty dzień sierpnia nie okazał się szczęśliwy dla polskich deblistów.
Michał Łogosz i Robert Mateusiak (fot.) przegrali w 1/4 finału olimpijskiego z Duńczykami, Larsem Paaske i Jonasem Rasmussenem.

W spotkaniu transmitowanym na żywo przez TVP Sport wyrównany pierwszy set należał ostatecznie do Polaków, którzy bardzo pewnie zagrali w jego końcówce. W drugim secie Łogosz i Mateusiak zostali zepchnięci do defensywy, nie potrafili przechwycić lub utrzymać inicjatywy w rozgrywaniu akcji. Do tego doszły niewymuszone błędy.

W decydującym secie katastrofa nastąpiła na początku. Paaske i Rasmussen odskoczyli naszym reprezentantom na 7:0 i potem już tylko pilnowali przewagi. Nadzieja zaświtała, gdy po przerwie dystans zmalał do 5 punktów (6:11). Duńczycy natychmiast jednak odpowiedzieli trzema wygranymi akcjami.

"Gigi" i "Zico" walczyli do końca, ale pojedyncze udane akcje, jak fantastyczna obrona lotki meczowej przez Łogosza efektownym kontrującym zagraniem po przekątnej, którego nie byli w stanie odebrać rywale, nie mogły zmienić losów spotkania.

Mateusiak stanie w czwartek przed kolejną szansą dotarcia do półfinałów, tym razem w grze mieszanej z Nadią Kostiuczyk. Spotkanie z Chińczykami He i Yu jest zaplanowane na godz. 4.45 naszego czasu. Polacy mają remisowy bilans z parą chińską — 3:3, ale przeciwnicy świetnie zaprezentowali się w swoim pierwszym spotkaniu, deklasując reprezentantów Wielkiej Brytanii — Clarka i Kellogg. Pokonanie ich na własnym terenie będzie bardzo trudne.

Wyniki Polaków 13.08.2018
1/4 finału: Michał ŁOGOSZ/ Robert MATEUSIAK (#11 BWF, Polska) — Lars PAASKE / Jonas RASMUSSEN (#5 BWF, Dania) 21:17 11:21 15:21.

Zob. też:
Kto będzie czarnym koniem?
Wacha wylądował na 9.-16. miejscu. Mateusiak i Kostiuczyk zagrają w ćwierćfinale.
Trudny kort dla faworytów.

Igrzyska olimpijskie (turniej badmintona), 9-17 sierpnia 2008 roku, Pekin (ChRL), Beijing University of Technology Gymnasium. Turniej kategorii 1 (BWF Events).

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj