2018-08-12, Pekin
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
KTO BĘDZIE CZARNYM KONIEM?

12.08.2008. Michał Łogosz i Robert Mateusiak (fot.) planowo dotarli do ćwierćfinałów olimpijskiego turnieju badmintona, pokonując w pierwszym meczu reprezentantów Australii — Rossa Smitha i Glenna Warfe'a — w dwóch setach.
- Trochę była może zbyt nerwowa gra, ponieważ gramy o dużą stawkę: wiemy, że jutro są Duńczycy, czyli para też do przejścia — wyznał polskiej telewizji Łogosz.

W 1/4 finału przeciwnikami Polaków będą wspomniani Duńczycy, Lars Paaske i Jonas Rasmussen, którzy pokonali w 1/8 finału wicemistrzów świata, parę Jung/Lee z Korei. Jednak Duńczycy są bardziej utytułowani niż rozstawieni Koreańczycy, których wyeliminowali. Paaske i Rasmussen zostali mistrzami świata w 2003 roku w Birmingham, zdobyli też brąz w Madrycie w 2006 r. W dobrej dyspozycji pokazali się jednak również w tym roku: w kwietniu zdobyli mistrzostwo Europy. Łogosz i Mateusiak mają bardzo niekorzystny bilans w konfrontacji z tymi rywalami: 0:5.

Przypomnijmy, że niedawno w wywiadzie dla Badzine, który znalazł się również na naszej stronie (zob. "Zico" na drodze do Pekinu, 6.08), Mateusiak stwierdził, że para duńska może być czarnym koniem, jeśli chodzi o europejskie deble.

No, cóż... Wolelibyśmy, aby tym czarnym koniem okazała się inna para w nieco podobnych do duńskich (lecz nie indonezyjskich) barwach.

Mecz z Paaske i Rasmussenem o wejście do najlepszej czwórki igrzysk Łogosz i Mateusiak rozegrają w środę, zapewne ok. godz. 13.15 naszego czasu. Transmisję zapowiedziała TVP1 (co prawda o nieco wcześniejszej godzinie). Od 4 do 7.30 inne ćwierćfinały debla mężczyzn oraz półfinał debla kobiet i ćwierćfinały singla kobiet ma transmitować w Internecie iTVP.

Wyniki Polaków w sesji wieczornej.
1/8 finału: Michał ŁOGOSZ/ Robert MATEUSIAK (#11 BWF, Polska) — Ross SMITH/ Glenn WARFE (#44 BWF, Australia) 21:13 21:16.

Igrzyska olimpijskie (turniej badmintona), 9-17 sierpnia 2008 roku, Pekin (ChRL), Beijing University of Technology Gymnasium. Turniej kategorii 1 (BWF Events).

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj