2018-08-09, Paryż
Badminton na wielkich igrzyskach w Paryżu
W stolicy Francji zakończył się kilkudniowy turniej badmintona w ramach Gay Games 10.
Wzięły w nim udział 432 osoby grające z podziałem na następujące kategorie wedle poziomu zaawansowania:
A+: międzynarodowy i krajowy
A-: regionalny
B+: wyczynowy
B-: średni
C+: rekreacyjny z doświadczeniem we współzawodnictwie
C-: rekreacyjny bez doświadczenia we współzawodnictwie.

Turnieje żeński i męski, a także gra mieszana tej 10. edycji Gay Games zostały rozegrane w Hali Georges Carpentier, jednym z głównych obiektów sportowych stolicy Francji. Zorganizowane zostały przez cztery badmintonowe stowarzyszenia sportowe, które są członkami FSGL (Federacja Sportowa Gejów i Lesbijek — Fédération Sportive Gaie et Lesbienne): Acrobad, Bad Attitude, Goodminton i SitéBad.

Francuska Federacja Badmintona (FFBad) była partnerem imprezy. Gay Games 10 odbywają się od 4 do 12 sierpnia br. pod patronatem honorowym Prezydenta Republiki francuskiej i ministerstwa sportu. Zapisało się do nich w tym roku 10 317 osób (z 91 krajów), które startują w 36 dyscyplinach sportowych, ale także uczestniczą w 14 wydarzeniach artystycznych, nie licząc imprez rozrywkowych.

Gay Games opierają się w swych założeniach ideowych na trzech wiodących zasadach: udział, włączenie i pokonywanie własnych ograniczeń. Filozofia igrzysk wykracza poza samo współzawodnictwo: mają one promować przede wszystkim wartości takie jak równość, solidarność, poczucie wspólnoty i szacunek dla odmienności i dbać o pozytywny wizerunek społeczności LGBT.

Igrzyska są otwarte dla wszystkich (to największa tego typu ogólnodostępna impreza na świecie), jedynym ograniczeniem jest warunek ukończenia 18 lat. Organizuje się je co cztery lata. Pierwsze odbyły się w 1982 roku w San Francisco.

Por. także Prawdziwy badminton na nieco odmiennych igrzyskach.

Turniej badmintona w ramach Gay Games 10. 5-9 sierpnia 2018. Paryż (Francja). Strona organizatora.

Fot. © Régis Dugué (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj