2018-08-02, Nankin
Anders przegrał bitwę ze słynnym samurajem
W opałach znalazł się w 1/8 finału główny faworyt indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie, Japończyk Kento Momota (fot.).
Duńczyk Anders Antonsen wygrał z nim wyraźnie pierwszego seta, a w drugim deptał Japończykowi po piętach do stanu 17:18. Ostatecznie wielki pretendent do tytułu mistrzowskiego pokonał rywala po 73 minutach gry 13:21 21:17 21:8 (zob. YouTube).

Z turniejem pożegnali się ostatni Rosjanie, Władimir Iwanow i Iwan Sozonow. Debel nadział się już w 1/8 finału na liderów listy światowej, Marcusa Fernaldiego Gideona i Kevina Sanjayę Sukamuljo (Indonezja). Wołodia i Wania przegrali 19:21 12:21, a tak opisywała ich występ trenerka reprezentacji Rosji Klaudia Majorowa w wypowiedzi dla serwisu informacyjnego rodzimej federacji: W 1. secie wszystko się udawało do stanu 18:15 — grali prawidłowo. Zadaniem wyznaczonym przez trenera było unikać gry w przedniej strefie, gdzie Indonezyjczycy są szczególnie silni. Końcówka nie wyszła. Zaczęli się śpieszyć, chcieli szybciej wygrać i przeszli na zejście na siatkę, licząc na to, że przeciwnik wyrzuci w górę, a tak się nie stało. Indonezyjczycy zaczynali grać szybko na siatce. Drugi set w ogóle nie wyszedł. Indonezyjczycy zaczęli grać miękko, a chłopcy czekali zamiast stanąć bliżej siatki i biec na miękką lotkę. W efekcie popełniali błędy (zob. YouTube).

Zgrupowanie kadry Rosji we Władywostoku i przetarcie się tamże w ostatniej chwili na Russian Open nie przyniosło jakichś cudownych rezultatów (zob. Rosjanie zaaklimatyzowani na Dalekim Wschodzie). O ile Iwanowa i Sozonowa może tłumaczyć klasa rywali w 1/8 finału, to pozostali zawodnicy nie wyróżnili się jakoś szczególnie, a już zupełnie zawiodła Jewgienia Kosecka.

Z mistrzostw odpadły utytułowane pary deblowe: mistrzynie olimpijskie z Rio (2016), Misaki Matsutomo/ Ayaka Takahashi — przegrywając z rodaczkami, Mayu Matsumoto i Wakaną Nagaharą 13:21 15:21 — oraz wicemistrzowie z Rio, Goh V Shem/ Tan Wee Kiong (Malezja) — pokonani przez Li Junhui/ Liu Yuchen (Chiny) 16:21 21:15 22:20.

Dobrze za to radzą sobie państwo Adcockowie. Chris i Gabrielle wygrali w 1/8 finału z chińskim mikstem He Jiting/ Du Yue 21:16 21:16.

Pod nieobecność Lee Chong Wei'a honoru Malezji w singlu broni — na razie znakomicie — Daren Liew. Pokonał wyżej klasyfikowanego Srikantha Kidambiego (Indie) 21:18 21:18. Jeden z głównych faworytów singla, Chińczyk Shi Yuqi, pokonał — ale nie jest to sensacja — starszego kolegę, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Lin Dana 21:15 21:9.

W starciu kandydatek do medali w singlu pań Saina Nehwal (Indie) pokonała Ratchanok Intanon (Tajlandia) 21:16 21:19.

Szokujący jest brak w ćwierćfinałach jakiegokolwiek przedstawiciela Korei. "Geografia" ćwierćfinalistów jest zaś następująca:    
10 — Chiny;
9 — Japonia;
4 — Indie, Indonezja;
3 — Dania, Malezja, Tajpej;
1 — Anglia, Hiszpania, Hongkong, Tajlandia.

Zob. także:
Radość Ygora.
Mia miała szansę.
Zagrali dobrze, ale nie aż tak.
Lee Chong Wei i Son Wan Ho poza MŚ.
Wysokoprocentowy sponsor "last minute".
Losowanie indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie.

Indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF World Championships 2018. 30 lipca — 5 sierpnia 2018. Nankin (Chiny). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.
Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Polsat Sport transmituje na żywo część meczów z mistrzostw.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj