2018-08-01, Nankin
Radość Ygora
Brazylijczyk Ygor Coelho De Oliveira jakby nie dowierzał swemu szczęściu (fot.).
Pokonał Hindusa Haseenę Sunilkumara Prannoya 8:21 21:16 21:15 i awansował do najlepszej szesnastki singlistów indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie.

Ygor jest znany naszym kibicom m.in. z wicemistrzostwa na otwartych mistrzostwach Polski w Warszawie w zeszłym roku (zob. Emocje w hali Arena Ursynów na Yonex Polish Open i Polscy debliści i miksiści dali radość sobie i kibicom).

Duńczyk Hans-Kristian Solberg Vittinghus (23. BWF) wyeliminował 21:14 21:15 rozstawionego z numerem 15 Indonezyjczyka Tommy'ego Sugiarto (13. BWF), z którym przedtem grał  trzy razy i nigdy nie potrafił wygrać. Z turniejem w środę pożegnali się ostatni singliści indonezyjscy.

Pogromca Adriana Dziółki w pierwszej rundzie, Rasmus Gemke (Dania), przegrał z Chou Tien Chenem (Tajpej) 8:21 17:21. Uwagę przykuwa natomiast pogrom doznany w drugim secie przez Rosjanina Siergieja Siranta w starciu z Japończykiem Kentą Nishimoto — 15:21 2:21.

Przypomniał o swoich możliwościach (a są jeszcze większe) Francuz Brice Leverdez. Pokonał Tajwańczyka Wang Tzu Wei'a 21:18 21:19. Wcześniej, w pierwszej rundzie Francuz wygrał walkowerem z Malezyjczykiem Lee Chong Wei'em (zob. Lee Chong Wei i Son Wan Ho poza MŚ). Teraz Leverdez chce zrewanżować się w 1/8 finału Japończykowi Kancie Tsuneyamie za niedawną porażkę w otwartych mistrzostwach Indonezji. Tam pokonał w pierwszej rundzie mistrza olimpijskiego, Chińczyka Chen Longa (zob. Kolejny "skalp" w kolekcji Leverdeza), by w drugiej wyłożyć się na pozornie mniejszej przeszkodzie w osobie Japończyka.
  
Chińczycy Han Chengkai i Zhou Haodong, którzy wyeliminowali w pierwszej rundzie nasz debel Miłosz Bochat/ Adam Cwalina, ulegli w 1/16 finału po zaciętej walce głównym pretendentom do tytułu mistrzowskiego, rozstawionym z numerem 1 Indonezyjczykom, Marcusowi Fernaldiemu Gideonowi i Kevinowi Sanjayi Sukamuljo 21:18 14:21 18:21 (zob. YouTube).

Zob. także:
Mia miała szansę.
Zagrali dobrze, ale nie aż tak.
Lee Chong Wei i Son Wan Ho poza MŚ.
Wysokoprocentowy sponsor "last minute".
Losowanie indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie.

Indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF World Championships 2018. 30 lipca — 5 sierpnia 2018. Nankin (Chiny). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.
Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Polsat Sport transmituje na żywo część meczów z mistrzostw.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj