2018-07-29, Władywostok
Rosjanie zaaklimatyzowani na Dalekim Wschodzie
Jedynie Władimir Iwanow (fot.),  i to — nieco paradoksalnie — w mikście, przyniósł Rosji zwycięstwo na otwartych mistrzostwach tego kraju.
Najlepszy badmintonista Rosji zagrał po raz pierwszy w życiu z Koreanką Kim Min Kyung i od razu wygrali turniej rangi BWF Super 100 z pulą 75 tys. dol. W finale rosyjsko-koreańska para ograła Rohana Kapoora i Kuhoo Garg z Indii.

Gorzej poszło Iwanowowi w jego koronnej grze, deblu. W półfinale Iwanow i Iwan Sozonow przegrali z Malezyjczykami (zob. Malezyjczycy ostro przetestowali Iwanowa i Sozonowa). Ponadto srebrne medale dla gospodarzy zdobyli inni debliści: Konstantin Abramow i Aleksandr Zinczenko. Nie wyszli na finał, gdyż Zinczenko odczuwał dolegliwości w okolicy biodra. Nie można było więc ryzykować w obliczu czekającego w poniedziałek Rosjan meczu pierwszej rundy na mistrzostwach świata.

Chociaż na najwyższym stopniu podium stanął tylko Iwanow, gospodarze mają oprócz medali deblistów satysfakcję z brązu zdobytego przez Władimira Malkowa w singlu i Jewgienija Driomina i Jewgienii Dimowej w mikście.

Russian Open 2018 stanowił jednocześnie ostatni etap przygotowań reprezentacji Rosji na mistrzostwa świata w Chinach. Drużyna pod okiem trenerki Klaudii Majorowej już wcześniej rozgościła się we Władywostoku, aby trenować i przyzwyczaić się do dalekowschodniej strefy czasowej (mistrzostwa świata rozgrywane będą w Chinach). Trenerzy i zawodnicy starali się na bieżąco wyciągać wnioski z meczów turniejowych. — Ostatnie treningi poświęcamy standardom — wyjaśniła Majorowa w wypowiedzi dla strony rodzimej federacji. — Mecze Iwanowa i Sozonowa z Japończykami i Malezyjczykami wykazały, że nad tym elementem trzeba jeszcze popracować. Właściwość nowych przepisów dotyczących serwisu — nie wyżej niż 115 cm — zwykle bardzo utrudniają zadanie naszym rosłym zawodnikom. Ale przegrana naszej głównej pary z Malezyjczykami wykazała, że obecnie nie ma już problemu z serwami, lecz oto odbiór płaskich serwisów wywołuje problemy. Właśnie przy tym w końcówce chłopcy popełnili wiele błędów, co doprowadziło do porażki.

Majorowa dobrze oceniła występ Abramowa i Zinczenki w deblu. Ma też nadzieję, że niezła gra singlistów, Malkowa i Siranta, jest świadectwem ich formy na mistrzostwa świata. Ciekawi jesteśmy, jak pomysł ze zgrupowaniem we Władywostoku i "sparing" w Russian Open zaprocentują w wynikach ekipy Majorowej w Chinach.
    
Wyniki finałów (29.07.2018)
Gra pojedyncza mężczyzn
Sourabh VERMA (Indie, 8) — Koki WATANABE (Japonia) 18:21 21:12 21:17 (1:00).
Gra pojedyncza kobiet
HO Yen Mei (Malezja) — Shiori EBIHARA (Japonia) 22:20 11:21 21:18 (1:07).
Gra podwójna mężczyzn
Mohamad Arif Ab Latif ARIF/ Nur Mohd Azriyn Ayub AZRIYN (Malezja) — Konstantin ABRAMOW/ Aleksandr ZINCHENKO (Rosja, 2) walkower.
Gra podwójna kobiet
Chisato HOSHI/ Kie NAKANISHI (Japonia) — CHOW Mei Kuan/ LEE Meng Yean (Malezja, 1) 21:11 21:18 (0:42).
Gra mieszana
Władimir IWANOW/ KIM Min Kyung (Rosja/Korea) — Rohan KAPOOR/ Kuhoo GARG (Indie, 2) 21:19 21:17 (0:37).

Zob. też:
Malezyjczycy ostro przetestowali Iwanowa i Sozonowa.
Najtwardsi Rosjanie dotarli do strefy medalowej.
Ciężki los rosyjskich "singielek".

Otwarte mistrzostwa Rosji w badmintonie. Russian Open 2018. 24-29 lipca 2018. Władywostok (Rosja). Sport Hall Olympic. BWF Tour Super 100. Pula nagród: 75 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj