2018-07-29, Nankin
Lee Chong Wei i Son Wan Ho poza MŚ
Na zebraniu kierowników ekip uczestniczących w rozpoczynających się jutro indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie potwierdzono wycofanie się z rywalizacji kilkorga uczestników, w tym zaliczanych do faworytów singla mężczyzn Malezyjczyka Lee Chong Wei'a (fot.) i Koreańczyka Son Wan Ho.

Lee Chong Wei to trzykrotny wicemistrz olimpijski i trzykrotny wicemistrz świata. Rok temu na mistrzostwach świata sensacyjnie przegrał już w pierwszej rundzie. Teraz wycofał się wskutek przeciwwskazań medycznych spowodowanych kłopotami układu oddechowego i jest poddany dłuższemu leczeniu na Tajwanie. Lee jest uważany za jednego z nielicznych topowych zawodników mogących zagrozić głównemu faworytowi mistrzostw, Japończykowi Kento Momocie. W istocie Lee lepiej radzi sobie z Momotą niż obrońca tytułu mistrza świata, Duńczyk Viktor Axelsen.

Son Wan Ho to z kolei były lider rankingu światowego. Rok temu zdobył na mistrzostwach świata brązowy medal.
Poza nimi wycofali się: Kazumasa Sakai (Japonia, singel mężczyzn), Pornpawee Chochuwong (Tajlandia, singel kobiet), Sabrina Jaquet (Szwajcaria, singel kobiet), Ruethaichanok Laisuan/ Supamart Mingchua (Tajlandia, debel kobiet). Zgodnie z regulaminem obowiązującym na tym etapie zawodnicy ci nie będą już zastapieni przez innych.

Zob. także:
Wysokoprocentowy sponsor "last minute".
Losowanie indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie.

Indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF World Championships 2018. 30 lipca — 5 sierpnia 2018. Nankin (Chiny).. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Losowanie w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj