2018-07-03, Dżakarta
Kolejny "skalp" w kolekcji Leverdeza
W Dżakarcie rozpoczął się kolejny turniej HSBC World Tour, tym razem należący do najwyższej kategorii w tym cyklu, z pulą 1,25 mln dol.
W pierwszej rundzie otwartych mistrzostw Indonezji kolejny "skalp" do swojej kolekcji trofeów dorzucił Francuz Brice Leverdez (fot.) eliminując aktualnego mistrza olimpijskiego Chen Longa (Chiny).

Pojedynek obfitował w zaskakujące zwroty akcji. Sklasyfikowany obecnie na 22. miejscu rankingu światowego Leverdez zszedł na przerwę w pierwszym secie przy prowadzeniu przeciwko piątemu obecnie na liście Chen Longowi 11:3, po czym przegrał partię do 17.

W drugim secie Chińczyk prowadził 19:17, ale przegrał w dogrywce do 22. W decydującej partii Chen prowadził 19:16, po czym Brice zdobył pięć punktów z rzędu!

W ten sposób górujący nad Chińczykiem zwłaszcza w grze przy siatce Francuz pokonał tego sławnego rywala po raz pierwszy. Wcześniej nie zdołał z nim nigdy wygrać (0:5), nawet seta. Jednak Leverdez właśnie specjalizuje się w ogrywaniu wysoko notowanych rywali, tyle że potem przegrywa zwykle nawet z przeciętnymi.

Także w pierwszej rundzie odpadł inny sławny Chińczyk, Lin Dan, pokonany przez Hindusa Haseenę Sunilkumara Prannoya 21:15 9:21 21:14.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. BLIBLI Indonesia Open, 3-8 czerwca 2018, Dżakarta (Indonezja). Istora Senayan. Turniej z cyklu BWF HSBS World Tour Super 1000. Pula nagród: 1,25 mln dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj