2018-06-09, Kowno
Biało-Czerwoni w półfinałach na Litwie
Na międzynarodowych mistrzostwach Litwy w badmintonie medale zapewnili sobie: Michał Rogalski (fot.) oraz dwa miksty: Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska i Dominik Ziętek/ Wiktoria Adamek.
Rozstawiony z numerem 3 Rogalski w ćwierćfinale wygrał z Czechem Ondřejem Králem 21:13 21:12 i o finał zagra z młodym Ukraińcem Daniło Bosniukiem.

Rozstawiony z numerem 1 mikst Śmiłowski/Świerczyńska w ćwierćfinale pokonał ukraińską parę Dmytro Zawadzki/ Władysława Liesnaja 21:8 21:16 i w półfinale natyka się na duński duet Jesper Toft/ Natasja P. Anthonisen (Tofta wyeliminował w 1/8 finału singla Rogalski).

Dominik Ziętek i Wiktoria Adamek w 1/4 finału pokonali ukraiński mikst Artiom Tkaczuk/ Anna Michałkowa 18:21 21:19 21:18. W półfinale Polacy nie zagrają, oddawszy walkowerem mecz parze Callum Hemming/ Fee Teng Liew (Anglia). Anglicy mogą w finale zagrać przeciwko Śmiłowskiemu i Świerczyńskiej pod warunkiem, że Polacy wygrają w półfinale z Duńczykami.


Międzynarodowe mistrzostwa Litwy w badmintonie. Yonex Lithuanian International 2018 7-10 czerwca 2018. Kowno (Litwa). Kaunas Sports Hall. Kategoria: Future Series. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Livestreaming.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj