2018-05-30
Dzieci też obchodzą 100-lecie Niepodległości Polski
Fundacja Narodowy Badminton dofinansowuje organizację turniejów badmintonowych dla dzieci i młodzieży.
To drugi program wsparcia rozgrywek prowadzony przez Fundację. Pierwszy, już trwający, skupiony jest wokół amatorów i seniorów. Wszystkie te działania mają wspólny motyw przewodni – 100-lecie Niepodległości Polski.

Cykl „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości” dla amatorów i seniorów już trwa i cieszy się dużym powodzeniem u organizatorów zawodów. Procedura zgłaszania wydarzeń sportowych jest prosta i szybka. Podobny proces będą przechodzić ci, którzy będą chcieli, aby organizowane przez nich rozgrywki były wsparte organizacyjnie. Wystarczy zgłosić zawody w odpowiednim formularzu, odesłać podpisany list intencyjny i dopilnować kilku prostych spraw organizacyjno-promocyjnych.

Podobnie jak w działaniu dla dorosłych kluczowa jest patriotyczna oprawa wydarzenia. W trakcie turnieju musi być odegrany hymn państwowy, a miejsce rozgrywek ma zawierać flagę państwową oraz biało-czerwone elementy wystroju. Aby otrzymać wsparcie, należy też zapewnić frekwencję na uzgodnionym poziomie oraz sporządzić odpowiedni raport wyników sportowych.

Co istotne, w związku z wymaganiami Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekazało środki na to działanie, wsparcie mogą otrzymać rozgrywki nieznajdujące się w kalendarzu PZBad. Organizatorzy wszystkich lokalnych i amatorskich turniejów dzieci i młodzieży otrzymają natomiast: medale i dyplomy dla zwycięzców, wsparcie w promocji i komunikacji zawodów oraz środki finansowe na obsługę sędziowską wydarzenia.

- Cieszę się, że dzięki długofalowej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki możemy nie tylko upowszechniać i szkolić badmintonowo polskie dzieci i młodzież, ale również pomagać stwarzać warunki do sprawdzenia nabytych umiejętności w trakcie rywalizacji rówieśniczej. Wszyscy dorośli sportowcy wiedzą, że zwycięstwa i porażki na badmintonowych kortach kształtują charakter. Oczywistym jest, że zdecydowana mniejszość z dzieci biorących udział w naszych programach będzie wyczynowymi badmintonistami. Jednak mam nadzieję, że to, czego doświadczą w sporcie, przekują na kariery naukowe i zawodowe nie zapominając przy okazji o ruchu i zdrowym trybie życia – mówi Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton.

Fundacja zaprasza organizatorów turniejów chcących dołączyć do cyklu. Szczegóły znajdują się na stronie http://narodowybadminton.pl/dolacz-2018/.

Materiał partnera

© BadmintonZone.pl | zaloguj