2018-05-12, Ząbki
Zakończenie Victor Grand Prix o Puchar Burmistrza
Spora grupa badmintonistów stawiła się — mimo niesprzyjającej grze w hali upalnej pogody — na starcie ostatniego turnieju, podsumowującego cały cykl Victor Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki.

W kategorii dzieci (rocznik 2008 i młodsi) walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie wygrał Franek Goraj, przed Feliksem Getką i Gustawem Getką. Dzięki drugiej pozycji Felek wskoczył na podium w generalce, spychając Zosię Krawczyk na 4 miejsce.
W całym cyklu wygrał Franek Goraj przed Piotrkiem Gorajem i właśnie Felkiem.

W kategorii dziewcząt (rocznik 2005-2007) sobotni turniej wygrała Ania Kotlarska. Drugie miejsce dla Tosi Skorek, a trzecie dla Emilki Kepal. W klasyfikacji generalnej Ania Kotlarska zdeklasowała rywalki, wygrywając wszystkie turnieje, w których wzięła udział. Drugie miejsce dla Oliwii Winek, a trzecie dla Tosi Skorek.

U chłopców zwyciężył Tomasz Kotlarski przed Sebastianem Jastrzębskim i Antkiem Getką. W generalce Tomek nie miał sobie równych w całym sezonie i wyprzedził Kajetana Budę i Kajetana Chmurskiego.

Przechodzimy do starszych, gdzie u dziewcząt z rocznika 2002-2004 dominowała przez cały sezon Basia Seweryn. W ostatnim turnieju wygrała również, a  w całym sezonie z ogromną przewagą wyprzedziła Magdalenę Frank i Zosię Krawczyk.

U chłopców walka była wyrównana: w sobotę wygrał Kuba Walocha przed Borysem Zielińskim i Jakubem Kutlą. Dzięki temu drugiemu miejscu najrówniej grający przez cały sezon Borys Zieliński został triumfatorem całego cyklu, wyprzedzając Kubę Walochę i Kacpra Winka.

W grach podwójnych wygrali Kuba Walocha z Basią Seweryn, pokonując w finale Tomka i Anię Kotlarskich, a trzecie miejsce zajęli Borys Zieliński z Frankiem Gorajem. W klasyfikacji generalnej Tomasz i Ania Kotlarscy — pierwsze miejsce, trzecie dla Kuby Walochy, czwarte Basia Seweryn, piąte Borys Zieliński, a szóste Kajetan Chmurski.

Po turnieju dzieci członek zarządu Polskiego Związku Badmintona, Dorota Gawrońska-Popa, oraz wieloletni animator ząbkowskiego sportu, Józio Dola, wręczyli nagrody dla dzieci za całe Grand Prix: puchary i bony do realizacji na stoisku sponsora — firmy Victor Polska.

Z małym poślizgiem rozpoczęliśmy turniej dorosłych.
W klasyfikacji generalnej pań pierwsze miejsce dla Marty Andrzejewskiej, drugie dla Alicji Drężek, a trzecie dla Asi Mądry.

W kategorii singel mężczyzn B przed ostatnim turniejem jeszcze wszystko mogło się zdarzyć. W sobotę wygrał Bartosz Orłowski przed Danielem Górskim i Jola Chodkowską. Dzięki temu zwycięstwu Bartek obronił pozycję lidera i wygrał Grand Prix przed Kubą Walochą i Zbyszkiem Suwałą.

W kategorii singel mężczyzn A walka również trwała do końca. Adam Juszczyk wygrał w sobotę, wyprzedzając Krzyśka Ciesielskiego i Irka Wróblewskiego. Dokładnie tak samo wygląda podium całego Victor Grand Prix w badmintonie.

I na deser emocjonujący i obfitujący w niespodzianki turniej gier podwójnych. Ząbki niejako wyrobiły sobie markę jako kiler w grach podwójnych. Tym razem 7 par grało każdy z każdym. Niespodzianki zdarzały się często. Ostatecznie wygrali Adam Juszczyk z Jolą Chodkowską przed Bartkiem Orłowskim z Krzyśkiem Ciesielskim i Danielem Górskim z Darkiem Skorkiem.

W klasyfikacji się namieszało, bowiem trzy osoby miały tę samą liczbę punktów. Ostatecznie całość cyklu wygrał Bartek Orłowski przed Adamem Juszczykiem, Krzysiem Ciesielskim i Asią Mądry. Piąte miejsce zajęli Darek Skorek i Daniel Górski.

Nagrody dla dorosłych za walkę w całym sezonie wręczał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, Jacek Romańczuk. Wspomnieć należy, że Jacek kilka lat temu spowodował, że mogliśmy zacząć zabawę z naszym Grand Prix. Druga rzecz to taka, że przy ogromnej konkurencji nasz turniej przetrwał i ma ciągle swoich zwolenników. Daje to motywację do dalszej pracy, tym bardziej że i miasto, i sponsor potwierdzili pule nagród.

I cóż, czas podsumowywać. Na początek trochę cyfr:
W turniejach dzieci pojawiło się 100 nazwisk, czyli tylu uczestników zagrało choć raz w ząbkowskim turnieju. W turniejach dorosłych pojawiło się 130 nazwisk. Zatem można stwierdzić, że rokrocznie uczestników przybywa, a turniej ugruntował swoją pozycję w kalendarzu imprez amatorskich Warszawy.

Więcej w relacji organizatora turnieju.

Zob. zdjęcia na FB Badminton Ząbki.

Victor Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki w badmintonie. 12 maja 2018. Ząbki. Sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej 9. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Badminton Ząbki (live)

Marek Krawczyk, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj