2018-05-16
Zagraj dla Niepodległej
W ramach działań statutowych Fundacja Narodowy Badminton uruchamia cykl „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości”.
Działanie to jest elementem programu wydarzeń związanych z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To pierwsze wydarzenie realizowane przez Fundację na taką skalę. Do tej pory zespół specjalizował się w organizacji imprez o charakterze wyczynowym, takich jak Yonex Polish Open czy ME Drużyn Mieszanych. W portfolio Fundacji znajduje się również największe wydarzenie badmintonowe w kraju czyli Narodowe Dni Badmintona. Wzmożenie wysiłków na wsparcie dużej liczby mniejszych turniejów to element kierowania działań organizacji na całą Polskę.

Każdy organizator turnieju amatorów bądź seniorów musi spełnić kilka warunków, by uzyskać wsparcie. Przede wszystkim istotna jest komunikacja i oprawa wydarzenia. Fundacja oczekuje m.in. odegrania hymnu państwowego i adekwatnej, godnej strony wizualnej, włączając w to umieszczenie flagi państwowej w hali. Ponadto uzgadniana jest odpowiednia frekwencja w turnieju oraz zrealizowanie wyszczególnionych aspektów komunikacyjnych.

Turnieje w ramach cyklu otrzymają od fundacji wsparcie komunikacyjne w postaci spójnych wizualnie dyplomów, plakatów promujących turniej oraz medali dla triumfatorów. Ponadto przeznaczona jest pula środków finansowych na obsługę sędziowską i/lub techniczną wydarzenia. Taka pomoc odciąży nieco organizatorów i pozwoli im skierować wysiłki jeszcze mocniej na promocję i upowszechnianie badmintona w regionie.

- Cykl 100 turniejów jest dla nas przełomowym projektem. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki możemy zaangażować finanse dla dorosłych amatorów badmintona. Jest to bardzo istotna grupa docelowa, która poświęca swoje siły i środki na to, by rywalizować z przeciwnikami, ale i z samymi sobą. Ta druga walka – walka o zdrowie i dobre samopoczucie — jest moim zdaniem kluczowa, bo pokazujemy tym samym, że w każdym wieku należy wieść aktywne życie – mówi Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton.

Fundacja dysponuje jeszcze wolnymi środkami dla organizatorów turniejów chcących dołączyć do cyklu. Szczegóły znajdują się na stronie http://narodowybadminton.pl/dolacz-2018/.


Materiał partnera

© BadmintonZone.pl | zaloguj